Asociatyvi nuotrauka.

Nuomonių telefonas

Pakuočių priėmimo tvarką nustato įstatymas

Loreta EŽERSKYTĖ

 

Į redakciją kreipęsis vienos kaimo vietovės gyventojas skundėsi, jog čia esanti individualios įmonės parduotuvė nepriima daugkartinių pakuočių, už kurias nustatytas užstatas. Laikraščio skaitytojas mano, kad parduotuvė, kuri prekiauja įvairiais gėrimais, pakuotes privalo priimti, tuo labiau kad šiame kaime yra tik viena parduotuvė.

„Norėjau tai išsiaiškinti vietoje, bet pardavėja pasiteisino, jog pakuotės nepriimamos, nes neatveža dėžių. Kas ir kada jas turi atvežti ji sakė nežinanti…“ – kalbėjo žmogus.

Pakomentuoti pakuočių priėmimo tvarką paprašėme VšĮ „Užstato sistemos administratorius“.

„Jūsų paminėtą atvejį sunku pakomentuoti, nes nežinome, apie kokią vietovę kalbama bei kokio dydžio parduotuvės prekybinis plotas. Įstatyme yra numatytos išimtys nedidelėms miestelių bei kaimų parduotuvėms. Išimtis turintys prekybininkai gali patys spręsti, ar surinkinės vienkartinę bei daugkartinę tarą“, – rašoma atsiųstame atsakyme.

VšĮ „Užstato sistemos administratorius“ atkreipia dėmesį, kad pakuočių priėmimo tvarką nustato Pakuočių ir pakuočių atliekų įstatymas. Jo 8 straipsnyje numatyta, kad daugkartinių pakuočių pardavėjai privalo priimti daugkartines pakuotes, už kurias nustatytas užstatas, ir grąžinti užstatą. Nuo šios pareigos atleidžiami pakuočių pardavėjai, prekiaujantys miestelių ir kaimo parduotuvėse, kurių prekybos plotas neviršija 60 kv. m, kitose parduotuvėse, kurių prekybos plotas neviršija 90 kv. m, ir prekyvietėse, kioskuose, degalinėse, viešojo maitinimo įstaigose. Daugkartinių pakuočių pardavėjai, kuriems taikomos šioje dalyje numatytos išimtys, gali dalyvauti užstato už daugkartines pakuotes sistemoje.

Taip pat minėtasis įstatymas nustato, kad „vienkartinių pakuočių pardavėjai privalo priimti vienkartinių pakuočių, už kurias pagal šio įstatymo 11 straipsnio 2 dalį nustatytas užstatas, atliekas ir grąžinti užstatą. Nuo šios pareigos atleidžiami pakuočių pardavėjai, prekiaujantys miestelių ir kaimo parduotuvėse, kurių prekybos plotas neviršija 60 kv. m, kitose parduotuvėse, kurių prekybos plotas neviršija 300 kv. m, ir prekyvietėse, kioskuose, degalinėse, viešojo maitinimo įstaigose. Vienkartinių pakuočių pardavėjai, kuriems taikomos šioje dalyje numatytos išimtys, gali dalyvauti užstato už vienkartines pakuotes sistemoje.“

Palikite komentarą apie straipsnį

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas