Asociatyvi nuotrauka.

Sveikata

Paakiai pasako daug daugiau nei galvojame

Ko gero, visiems yra tekę pažvelgus į veidrodį svarstyti, kaip užmaskuoti paburkusius ar patamsėjusius paakius. Anot vaistininkės Virgilijos Bečelytės, oda atspindi, kaip jaučiamės, o ypač tai matosi plonoje paakių odoje – ji išduoda ne tik nemiegotas naktis, bet ir organų veiklos sutrikimus. Kaip to išvengti?

Pasak vaistininkės, paakių paburkimas dažnai yra trumpalaikė problema, kuriai užklupus jau žinome, ką ne taip padarėme, kurį sveikos gyvensenos aspektą apleidome. Patinimo akių zonoje priežastys gali būti įvairios: gyvenimo būdo pasikeitimai, nuovargis, miego trūkumas, nuolatinė įtampa, stresas, priešmenstruacinis sindromas, pasikeitusi mityba, nesaikingas druskos, alkoholio vartojimas. Dalies žmonių organizmas genetiškai yra linkęs kaupti skysčius, burkti. Įtakos gali turėti ir amžius – paakių oda yra viena pirmųjų sričių, kur pasireiškia senėjimo ženklai, nes ši oda yra ploniausia, gležniausia.

„Kaip pastebite, daug priežasčių yra tokios, į kurias svarbu tiesiog atkreipti dėmesį ir pakoreguoti įpročius, taip nesudėtingai išvengiant problemos kartojimosi. Visgi, jeigu paakių paburkimas nėra vienintelis nerimą keliantis simptomas, verta pasitikrinti skydliaukę, gali būti prasidėjusios sinusų problemos, dehidratacija, įvairios kepenų ligos. Tad, pastebėjus paakių patinimą, rekomenduoju įsiklausyti, ką kūnas bando pasakyti“, – pataria vaistininkė.

Sunerimti vertėtų tuo atveju, jeigu burkimas atsiranda vienai akiai, jis yra nebūdingas, ilgai neatslūgsta – visa tai svarbūs signalai, kurių nevertėtų praleisti. Gydytojai fiksuoja, kad pusė paburkusių paakių atvejų yra dėl sūraus maisto, alkoholio vartojimo ir dėl to susilaikiusių organizme skysčių, 30 proc. – inkstų susirgimai, alerginės reakcijos, kurios skatina tinimą, 20 proc. lemia genetinės priežastys.

Pradėti nuo vidaus

Siekiant išvengti paakių paburkimo svarbu rūpintis organizmu, skirti dėmesio fiziniam aktyvumui, rūpintis sveika ir subalansuota mityba, ugdyti sveikus įpročius. Kaip pastebi V. Bečelytė, natūralu, kad vyresniame amžiuje šios problemos dažnėja, nes organizmas jautriau reaguoja į nemiegotas naktis, nekokybišką gyvenimo būdą. Dėl senėjimo procesų odos ląstelių atsinaujinimas vyksta lėčiau, todėl organizmui svarbu padėti paspartinti šias reakcijas.

Nors paakių zonai galima rasti įvairių kosmetikos priemonių, kurios skirtos kovoti su paburkimu, vaistininkė ragina pradėti nuo organizmo vidaus.

„Svarbu visas veiksmų kompleksas. Kremai ir kitos kosmetikos priemonės veikia išorę, jos gali padėti, bet jeigu ir toliau nesveikai maitinsimės ar neskirsime laiko poilsiui – rezultato nebus. Mūsų oda, veidas yra mūsų atspindys, joje matosi, ką valgome, kaip gyvename, tad pirmiausiai reikėtų sureguliuoti dienos poilsio režimą, skirti mažiausiai 8 val. miegui, neapleisti sveikos ir subalansuotos mitybos ir tik tada pasitelkti išorines priemones“, – sako vaistininkė.

Tiesa, labai svarbu ne tik tai, kiek laiko miegame, bet ir kaip tai darome. Vaistininkė ragina pasirūpinti, kad miegamajame būtų tylu, vėsu ir tamsu, vertėtų pasirinkti ir patogaus aukščio pagalvę. Dėmesį atkreipti vertėtų tiems, kurie miega ant aukštesnės pagalvės – tai gali sutrikdyti kraujotaką ir paskatinti paakių paburkimą.

Svarbus sezoniškumas

Įtakos paakių paburkimui gali turėti ir sezoniškumas, anot vaistininkės, šaltuoju ir tamsiuoju metų laiku dažnas susiduria su saulės stoka, vitaminų D, K, seratonino trūkumu, todėl gali atsirasti nuovargis, oda tampa blyški, perregima, todėl problemos tampa geriau pastebimos. Įtakos gali turėti ir šildymo sezonas, kuris lemia odos sausėjimą.

Visgi, paakių patinimai gali būti ir vasaros atributas, ypač, jeigu mėgstate ne visada saikingai mėgautis saulės voniomis. Vaistininkė V. Bečelytė pastebi, kad daug laiko praleidžiant saulėje, gali prasidėti alerginės reakcijos, tinimas, burkimas, gali atsirasti niežėjimas. Ji pataria vasarą naudoti SPF turinčias priemones, akių zoną nuo saulės spindulių saugoti skrybėlaitėmis, akiniais, vartoti antioksidantų preparatus.

„Mūsų oda yra vidaus organų, nuotaikos atspindys. Aišku, ją svarbu drėkinti, gaivinti, maitinti kremais, naudoti įvairias priemones su kofeinu, skatinti kolageno gamybą. Visgi kasdieniai sveiki įpročiai turėtų būti pagrindas ir to neatstos kosmetika ar maisto papildai“, – įspėja vaistininkė.

„G. ž.“ inform.

Palikite komentarą apie straipsnį

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas