Jaunimas, Naujausi

Į vasaros poilsio stovyklą Vepriuose atvyko 48 ukrainiečiai

Liepos 31-ąją Slabados kaime (Veprių seniūnija) esanti vasaros poilsio stovykla sulaukė būrio ukrainiečių – 44 vaikų ir 4 juos lydinčių suaugusiųjų iš Ukmergės miesto-partnerio Ukrainoje – Podolės Kameneco.

Visi atvykusieji yra kariškių arba karo veiksmuose dalyvaujančiųjų Podolės Kameneco gyventojų vaikai, kurių amžius – nuo 7 iki 17 metų. Aštuonių dienų stovykla ukrainiečiams pasirūpino Ukmergės rajono savivaldybė kartu su UAB „Likmerė“, kuri skyrė lėšų vaikų pervežimui ir veikloms organizuoti, bei Ukmergės rajono vartotojų kooperatyvu, parūpinusiu ukrainiečiams maisto jų kelionės į Lietuvą metu.

Šios stovyklos vadovė Erika Buikauskienė, koordinatorė – Svetlana Markevičienė, vadovai: sveikatos priežiūros specialistė ir socialinė pedagogė iš Molėtų Dalia Burneikienė, geografijos mokytojas Eugenijus Jafimovas iš Kelmės ir ukmergiškis fizinio lavinimo mokytojas Arūnas Miškinis.

Stovyklos kolektyvą ir atvykusius stovyklautojus pasveikinęs rajono savivaldybės meras Darius Varnas palinkėjo visiems gerų įspūdžių, puikios nuotaikos ir gražių akimirkų.

„Mums be galo malonu, kad jūs taip šiltai ir džiugiai mus priimate jau antrus metus iš eilės. Mums tai labai svarbu. Mes tai labai vertiname. Tai, kad pernai čia stovyklavę mūsų vaikai panoro čia dar kartą atvykti ir šiemet, rodo kad jūs mus labai mylite ir mūsų laukiate. Nuoširdžiai dėkojame jums už dosnumą ir norą padėti“, – kalbėjo atvykusių ukrainiečių vadovė Kateryna Strelbitska.

Tiek ji pati, tiek dar viena vaikus lydinti – Oksana Pelykh bei 8 vaikai pailsėti į Ukmergę atvyksta jau antrąjį kartą.

Pasak jos, pernai rugsėjo mėnesį surengta stovykla buvo su iššūkiais – vaikams prireikė surasti šiltesnių drabužių. Pernai stovykloje buvo vienas tėvo kare netekęs vaikas, šiemet tokių vaikų – net trys.

Pirmadienio popietę, stovyklos atidarymo metu, ukrainiečiai pasipuošė tautiniais motyvais siuvinėtais marškiniais „vyšivankomis“. Buvo pakelta stovyklos vėliava, stovyklautojai pasiskirstė į būrius, vyko kiekvieno iš jų prisistatymas bei simbolinės krikštynos.

Stovyklos metu jos dalyvių laukia įvairūs aktyvūs, sportiniai žaidimai, edukacijos ir pramogos. Vaikai vyks į labirintų parką Anykščiuose, dalyvaus „Lino kelio“ ir duonos kepimo edukacijose, lankysis Veprių muziejuje, susipažins su Veprių apylinkėmis, stovykloje svečiuosis gyvosios istorijos klubas „Leitgiris“.

Informaciją paruošė rajono savivaldybės administracijos Informacinių technologijų ir viešųjų ryšių skyriaus vedėjo pavaduotoja Daiva Zimblienė.

Dainiaus VYTO nuotrauka

Palikite komentarą apie straipsnį

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas