Asociatyvi nuotrauka.

Nuomonių telefonas

Kaip iš Ukmergės nuvykti į Molėtus?

Loreta EŽERSKYTĖ

 

„Norėčiau pasiteirauti, kodėl buvo panaikintas tiesioginis autobuso reisas Ukmergė–Molėtai. Juk dabar, vasaros laikotarpiu, daugelis žmonių norėtų nuvykti pailsėti į Labanoro girią, pauogauti. Tačiau neturintiems savo transporto tai tapo didelė problema. Reikia važiuoti į Vilnių arba Uteną, o iš ten – į Molėtus. Tai nerealu nei kainos, nei laiko atžvilgiu. Norėčiau sužinoti, ar yra galimybė atnaujinti nors kelis reisus savaitgaliais?“ – redakcijai atsiųstame laiške klausė Jūratė.

Susisiekėme su UAB „Ukmergės autobusų parkas“ direktoriumi Rimvydu Olšausku. Jis teigė, jog jo vadovaujamos įmonės autobusai kursuoja tik Ukmergės mieste ir rajone. Jei teikdama keleivių pervežimo paslaugą bendrovė patiria nuostolių, juos padengia rajono savivaldybė.

Pasak vadovo, kadangi keleivių nėra daug, autobusų reisai į kitus miestus yra nuostolingi, šiuo atveju patiriamus nuostolius turėtų dengti įmonė iš savo lėšų. Todėl jokie nauji maršrutai nėra numatyti.

„Anksčiau į Ukmergę užsukdavo į Kauną kursuojantis Molėtų autobusų parko autobusas. Deja, dėl patiriamų nuostolių įmonė šio reiso atsisakė. Panaši situacija buvo ir su Kėdainių autobusu. Ta pati priežastis įtakojo, kad ir kėdainiečiai panaikino autobuso reisą į Ukmergę. Ar yra galimybė atnaujinti ukmergiškiams tiesioginį susisiekimą su Molėtais, galėtų konkrečiau atsakyti šio miesto Autobusų parko vadovai”, – kalbėjo R. Olšauskas.

UAB „Molėtų autobusų parkas“ direktorius Alvidas Mickevičius paaiškino, kad tarpmiestinio susisiekimo maršrutas Molėtai-Kaunas per Ukmergę buvo panaikintas 2019 metų pabaigoje, kai ženkliai sumažėjo keleivių ir išaugo nuostoliai.

„Tuo metu galimybė molėtiškiams nuvykti į Ukmergę arba ukmergiškiams tiesiogiai pasiekti Molėtus išliko, nes kursavo tarpmiestinis autobusas Ignalina-Kaunas per Molėtus ir Ukmergę. Deja, netrukus Ignalina atsisakė šio nuostolingo maršruto“, – situaciją komentavo A. Mickevičius.

Molėtų autobusų parko vadovas taip pat informavo, kad ir dabar išlikęs tiesioginis susisiekimas tarp šio miesto ir Ukmergės: „Kiekvieną trečiadienį, 8.25 val. ir 16.30 val., iš mūsų autobusų stoties išvyksta autobusas per Videniškius į Želvą. Buvome suderinę, kad ten tuo pat metu atvyksta Ukmergės autobusas, tad keleiviai gali persisėsti iš vieno autobuso į kitą ir tęsti kelionę į Molėtus arba Ukmergę“.

Ukmergės autobusų stotyje pasitikslinus sužinojome, jog minėtieji dviejų rajonų autobusai Želvoje „susitinka“ tik trečiadienio ryte, 9 val. Liepos ir rugpjūčio mėnesiais po pietų Ukmergės autobusas į Želvą nekursuoja. Jo eismas bus atnaujintas prasidėjus mokslo metams, nuo rugsėjo 1-osios. Tada trečiadieniais Molėtų ir Ukmergės autobusai Želvoje bus 17 val.

Palikite komentarą apie straipsnį

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas