Asociatyvi nuotrauka.

Nuomonių telefonas

Rekomenduoja susilaikyti nuo aktyvesnio bendradarbiavimo su Kinija

Loreta EŽERSKYTĖ

 

„Jau ne pirmą kartą pastaraisiais metais Ukmergės rajone svečiuojasi Kinijos Liaudies Respublikos ambasados atstovai. Mano žiniomis, juos į Ukmergę pakviečia ir susitikimus su rajono vadovais, mokyklų, vaikų darželių, įvairių kitų įmonių atstovais organizuoja Ukmergės miesto bendruomenės pirmininkas, Lietuvos Santarvės fondo steigėjas Julius Kazėnas. Pastarąjį kartą Ukmergėje toks vizitas surengtas liepos 21 d.“, – kalbėjo į redakciją paskambinęs laikraščio skaitytojas.

Jo teigimu, ne vienam ukmergiškiui dėl minėtosios šalies diplomatų apsilankymų kyla klausimų. Ar priimtina, kad šios šalies atstovai vežami į vaikų lopšelius-darželius, kitas ugdymo įstaigas? Ar apskritai reikalingi ir ką gali duoti tokie vizitai, kaip juos reikėtų vertinti?

Šiuos klausimus pateikėme Užsienio reikalų ministerijai. Gavome tokį Komunikacijos ir kultūrinės diplomatijos departamento atsakymą: „Savivaldybės ryšius su partneriais užsienio šalyse pagal esamą reguliavimą mezga ir plėtoja savarankiškai, pačios vertindamos tokio bendradarbiavimo poreikį ir tikslingumą. Tam nėra reikalingas formalus Užsienio reikalų ministerijos leidimas ar pritarimas. Užsienio reikalų ministerija, vertindama užsienio valstybių politiką ir veiksmus Lietuvos atžvilgiu, gali teikti savivaldybėms rekomendacijas dėl bendradarbiavimo su atitinkamomis valstybėmis. Pastaraisiais metais tokios rekomendacijos buvo teiktos dėl bendradarbiavimo su Rusija, Baltarusija ir Kinija. 2021 metais, kuomet Kinija prieš Lietuvą pradėjo taikyti neteisėtą diplomatinį ir ekonominį spaudimą, Užsienio reikalų ministerija Lietuvos savivaldybėms pateikė rekomendaciją susilaikyti nuo aktyvesnio bendradarbiavimo su Kinija bei atidžiai įsivertinti bendradarbiavimo su Kinija rizikas visose srityse, įskaitant ir miestų bendradarbiavimą.“

Palikite komentarą apie straipsnį

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas