Stovyklautojai tvarkė parką.

Jaunimas

„Šventupiukų“ vasara su fizika, lėlėmis ir makaronais

Genė VAITKŪNIENĖ

Vlado Šlaito viešosios bibliotekos Šventupės padalinio vyresnioji bibliotekininkė

 

Stovykla „Šventupiukai“ – puiki galimybė ne tik pailsėti, pramogauti, bet ir išmokti naujų dalykų, pažinti draugus ir susirasti naujų.

Stovyklą jau šeštą kartą organizavo Šventupės biblioteka, Ukmergės kultūros centro (UKC) Šventupės skyrius ir vietos bendruomenė. Ji truko dvi savaites ir sulaukė 22 vaikų iš Šventupės bei atostogautojų iš kitų vietovių.

Vaikai turėjo galimybę dalyvauti įvairiose veiklose, kurios lavino jų žinias, gebėjimus ir kūrybiškumą.

Stovyklautojai gamino spalvotus lėktuvėlius iš popieriaus, skirtus Dariaus ir Girėno skrydžio per Atlantą metams paminėti. Susipažino su šių aviatorių nuopelnais Lietuvai. Lėktuvėliais liepos 6 dieną papuošė parką.

Aplankėme knygnešio Vinco Čižausko kapą Vidiškių kapinėse ir susipažinome su knygnešystės reiškiniu Lietuvoje.

Organizavome kūrybinį biblioterapinį užsiėmimą, kurio metu kūrėme sakinius iš vienos raidės, pasakai „Karalius ir pabaisa“ turėjome sugalvoti pabaigą. Vėliau aptarėme atliktas užduotis, pasikalbėjome apie skaitymo ir knygos svarbą.

Dar vienas labai smagus užsiėmimas buvo madų šou. Iš senų drabužių kūrėme kolekciją.

Vyresniems stovyklos vaikams rodėme dokumentinį filmą „Žaidimai šešėliuose“, mažesnieji puošė parką savo piešiniais „Mano vasara“.

„Gerų darbų“ dieną plušome parke: rinkome šiukšles, tvarkėme gėlynus, šlavėme takelius. Po darbų smagu buvo lauke kepti kiaušinienę, gaivintis šalta arbata.

Pati „skaniausia“ buvo makaronų gamybos diena. Gaminome plikytą tešlą, ją kočiojome, pjaustėme širdeles, savo vardo raideles, buvo ir „besišypsančių“ makaronų, ir juostelių, ir virvelių… Visi skaniai papietavome.

Stovyklautojai turėjo galimybę dalyvauti įdomiose, smagiose ir pažintinėse edukacijose.

Labai naudingos rajono Policijos komisariato pareigūnų paskaitos „Saugi vasara“ metu vaikai sužinojo apie saugaus elgesio taisykles eismo, vandens ir gamtos aplinkoje.

Nuvykus į Vidiškius stovyklautojų laukė UKC Vidiškių skyriaus vadovių Janės Giedraitienės ir Genovaitės Lobienės surengta „Kaliausių“ edukacija.

Šaškių ir šachmatų užsiėmimą organizavo Birutė Stundienė. Visi vaikai buvo pakviesti į Šventupės dvare organizuojamus turnyrus.

Vlado Šlaito viešosios bibliotekos edukatorė Kristina Darulienė, vykdydama projektą „Kūrėjai ant ratų“, pasiūlė vaikams fizikinę edukaciją „Šalčio mokslai ir burtai“. Edukatorius Simas Janulis demonstravo įvairius triukus su azotu.

Stovykloje sulaukėme UKC Žemaitkiemio skyriaus lėlių teatro „Raganos Rumpumpėlės lėlės“, vadovaujamo Alės Ališauskienės, pasirodymo pagal Vytauto Kupšio spektaklį „Kiemo paslaptis“.

Po spektaklio.

Šventupės kaimo bendruomenė padovanojo išvyką į Žibutės pievų ūkį bei puikią šeimininkų Jolantos Čekauskaitės ir Dariaus Lapkos edukaciją. Pažintis su gyvūnėliais, smagūs komandiniai žaidimai ir piknikas prie bendro stalo – taip vaikai atsisveikino su stovykla.

„Šventupiukai“ labai dėkingi stovyklos rėmėjams, padėjėjams ir edukatoriams. O stovyklos vadovės Daiva Šermukšnienė ir G. Vaitkūnienė dėkoja tėveliams bei seneliams už ledus, saldumynus ir skaniai iškeptą kiaušinienę.

Vaikams tariame ačiū už gerus darbus, šypsenas, paklusnumą, gerą nuotaiką, norą pažinti ir išmokti. Smagių jums likusių atostogų. Iki susitikimo kitais metais.

D. ŠERMUKŠNIENĖS nuotraukos

Palikite komentarą apie straipsnį

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas