Dviejų aukštų pastate PSPC patikėjimo teise valdo 245,07 kv. m plotą.

Aktualijos, Naujausi

Siesikų ambulatoriją ketinama persikelti į mažesnes patalpas

Rajono savivaldybės meras Darius Varnas kartu su Ukmergės pirminės sveikatos priežiūros centro (PSPC) vyriausiąja gydytoja Gitana Čepienė lankėsi Siesikuose, kur apžiūrėjo ir įvertino čia esančios ambulatorijos patalpas. Ambulatoriją planuojama perkelti į seniūnijai priklausantį pastatą.

Kaip skelbiama savivaldybės administracijos Informacinių technologijų ir viešųjų ryšių skyriaus vedėjo pavaduotojos Daivos Zimblienės išplatintame pranešime, Siesikų miestelio Nepriklausomybės gatvės 3-uoju numeriu pažymėtame dviejų aukštų pastate Ukmergės PSPC patikėjimo teise valdo 245,07 kv. m (tame tarpe ir rūsio) ploto patalpas. Iš jų Siesikų ambulatorija šiuo metu yra užėmusi 153 kv. m ploto erdves ir jų išlaikymas ketvirčiui atsieina per 3,2 tūkst. Eur, o per metus – 12,8 tūkst. Eur.

Šiame pastate dar yra du gyvenamieji socialiniai būstai (po 65,98 kv. m.) ir dar dalis pastato (110,62 kv. m.) perimta iš Turto banko. Šiuo metu šios patalpos tuščios.

D. Varnas ir G. Čepienė apžiūrėjo patalpas.

Siesikų ambulatorija aptarnauja, t. y. joje „prisirašę“ apie 500 žmonių. Čia dirba dvi bendruomenės slaugytojos (1,5 etato) ir kartą per savaitę atvyksta šeimos gydytojas Aleksandr Bylinskij. Per pastaruosius 5 mėnesius ambulatorijoje apsilankė 874 gyventojai arba vidutiniškai 174 per mėnesį.

„Išlaikyti tokio dydžio ambulatorijos patalpas nėra racionalu, šiai gydymo įstaigai tiek erdvių tikrai nereikia. Ambulatorijai priklausantis antras aukštas stovi tuščias, pastatas žiemą šildomas malkomis. Švaistydami biudžeto pinigus jo išlaikymui, sveikatos rezultatų juk nepagerinsime“, – susipažinęs su esama situacija sakė D. Varnas.

Merą ir PSPC vadovę po ambulatoriją lydėjusi bendruomenės slaugytoja Milda Matulevičienė aprodė ir šio pastato „skaudulius“ – prakiurusį stogą, nutrupėjusius ir savo estetinį vaizdą praradusius laiptus, pelėsio pažeistas sienas ir kt.

Pasak G. Čepienės, iš visų PSPC turimų ambulatorijų Siesikuose šiuo metu yra pati blogiausia padėtis.

Dėl to bus svarstoma galimybė Siesikų ambulatoriją perkelti į pastatą, kuriame įsikūrusi Siesikų seniūnija. Joje šiuo metu pirmame aukšte yra tuščios 44,46 kv. m patalpos, kuriose anksčiau buvo įsikūręs AB „Lietuvos paštas“ skyrius. Seniūnijos dviejų aukštų pastato bendras plotas sudaro 291,10 kv. m.

Anot G. Čepienės, šias laisvas patalpas bei jų išsidėstymą dar turės įvertinti PSPC atsakingi darbuotojai. Jei bus priimtas teigiamas sprendimas, patalpas teks pritaikyti medicinos veiklai pagal šiuo metu galiojančius Lietuvos higienos normų reikalavimus.

Ukmergės PSPC priklauso 7 ambulatorijos: Deltuvoje, Siesikuose, Vepriuose, Vidiškiuose, Želvoje, Žemaitkiemyje ir Taujėnuose. Visų jų išlaikymas gydymo įstaigai metams kainuoja daugiau nei 77 tūkst. eurų. Dauguma ambulatorijų įsitenka 87–112 kv. m patalpose, išskyrus dvi – Siesikų (153 kv. m) ir Taujėnų (194 kv. m). Vidiškių, Želvos ir Taujėnų ambulatorijos įsikūrusios po vienu stogu su vietos seniūnijomis, Veprių – su bendruomene, Deltuvos ir Siesikų – su gyvenamaisiais butais. Atskirame pastate veikia tik Žemaitkiemio ambulatorija.

Veprių, Želvos ir Žemaitkiemio ambulatorijose dirba pastovūs šeimos gydytojai, o kitose – atvažiuojantys 1–2 kartus per savaitę. Taip pat visose dirba po 1–3 bendruomenės slaugytojas.

Iš visų ambulatorijų daugiausiai „prisirašiusiųjų“ žmonių – 780 – turi Žemaitkiemio, o mažiausiai – 160 – Vidiškių.

„G. ž.“ inform.

D. ZIMBLIENĖS nuotr.

Palikite komentarą apie straipsnį

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas