Asociatyvi nuotrauka.

Įvairūs

Viskas, ką reikia žinoti apie purkštukų remontą

Dyzeliniai varikliai tampa vis modernesni ir taupesni, o kartu su jais tobulėja ir degalų bei oro mišinys. Purkštukai vaidina didžiulį vaidmenį vidaus degimo variklio sistemoje, o jiems užsiteršus atsiranda variklio gedimų. Todėl purkštukų remontas neišvengiamas bet kuriuo atveju, net jei tai brangus aukščiausios klasės automobilis.

Purkštukų gedimas – pagrindiniai požymiai

Sugedę purkštukai sukelia ankstyvą variklio susidėvėjimą, todėl svarbu žinoti pirmuosius simptomus, apie kuriuos reikėtų nedelsiant pranešti autoservisui. Tai, pavyzdžiui, sunkumai užvedant variklį, netolygus variklio darbas ir vibracija – dažniausiai tuščiąja eiga ir pereinamųjų procesų metu. Variklio galios trūkumas taip pat gali būti gedimo simptomas, dėl kurio blogėja aerodinaminės savybės. Be to, dėl sugedusio purkštuko jėgos agregatas linkęs į detonaciją – tai pastebima intensyviai greitėjant ir iki galo nuspaudus akceleratoriaus pedalą.

Duslintuvo spragsėjimas taip pat yra purkštukų eksploatavimo pabaigos priežastis. Pernelyg didelės degalų sąnaudos taip pat gali būti laikomos vienu iš dažniausiai pasitaikančių gedimų. Šį simptomą galima aptikti nepriklausomai nuo variklio darbo sąlygų.

Kadangi dyzelinių degalų purkštukus veikia didelis degalų slėgis, jie taip pat yra veikiami aukštos temperatūros, todėl laiku nepakeisti jie gali sugesti. Kraštutiniu atveju juos galima tiesiog išplauti arba išvalyti.

Profesionalus purkštukų remontas – kodėl to reikia?

Remontuojant purkštukus labai svarbu užtikrinti, kad darbiniai parametrai atitiktų gamyklines vertes. Tam reikia purkštukų testavimo įrangos. Specialūs bandymų stendai imituoja variklio veikimą, todėl galima nustatyti tokius parametrus kaip:

– degalų purškimo pobūdis;

– degalų kiekis;

– purkštuko adatos judrumo laipsnis;

– vidinis slėgis;

– purkštuko sandarumas.

Specialiame stende kiekvienas purkštukas išbandomas skirtingais režimais, imituojant variklio tuščiosios eigos, vidutinės apkrovos, didžiausios apkrovos ir išankstinio įpurškimo režimą. Visos bandymų metu gautos vertės lyginamos su gamykliniais parametrais. Šiuo tikslu meistras turi įvairių gamintojų dyzelinių purkštukų tokių verčių duomenų bazę. Taip meistras, remdamasis gedimų katalogu, nustato gedimo priežastį.

Jei norite, kad dyzelinių variklių purkštukai būtų suremontuoti nebrangiai ir kokybiškai, geriausias sprendimas – kreiptis į specializuotas dirbtuves. Minimalus purkštukų remonto laikas tokiu atveju yra viena darbo diena, kurią taip pat sugaišite, jei bandysite purkštuką remontuoti savo rankomis. Tokiu atveju gausite garantuotą rezultatą ir gaminio garantiją.

Reklama

Palikite komentarą apie straipsnį

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas