Asociatyvi nuotrauka.

Aktualijos, Naujausi

Druska barstys miesto žvyrkelius

Kaip „Gimtąją žemę“ informavo Ukmergės miesto seniūnas Žilvinas Dirsė, kitą savaitę numatyta miesto žvyrkelius barstyti dulkėtumą mažinančia specialia druska.

Ukmergės mieste, seniūnijos duomenimis, iš viso yra apie 15 kilometrų žvyrkelių ir neasfaltuotų gatvių. Kad padėtų čia gyvenantiems žmonėms vasarą apsiginti nuo dulkių, planuojama, kaip ir ankstesniais metais, jas pabarstyti druska – kietąsias daleles surišančiu techniniu kalcio chloridu.

Pirmą kartą ši naujovė Ukmergėje išbandyta 2019-ųjų vasarą, kai buvo remontuojamos Vasario 16-osios, Klaipėdos gatvės. Esant sausam orui, mieste buvo labai daug dulkių, todėl tvarkomos bei šalia esančios žvyruotos gatvelės pradėtos laistyti vandeniu. Jį karštomis dienomis teko pilti du kartus per dieną. Kadangi paslaugos kaštai buvo nemaži, skubiai ieškota kitų išeičių. Ukmergiškius sudomino nauja cheminė medžiaga „Dustoff“, kuri buvo naudojama Skandinavijos šalyse purkšti nuo dulkių žvyrkeliams. Apdorojus žvyro dangą kalcio chloridu, absorbuoti iš oro vandens garai kondensuojasi, drėkina dangą.

Sudrėkusios smulkiosios dalelės didina tūrį, mažina žvyro dangos poringumą, įgauna rišamųjų savybių, stabilizuoja dangą, ji neišdulka. Dėvintis žvyro dangai atsiradusios smulkiosios dalelės, veikiamos kalcio chlorido, taip pat greitai sudrėksta ir beveik nepadidina dulkėjimo.

Kadangi naujovė pasiteisino, jau 2020-iais buvo pabarstytos visos miesto žvyruotos gatvės bei nemaža dalis kaimuose esančių žvyrkelių.

Ankstesniais metais šiai paslaugai teikti buvo skelbiami viešieji pirkimai. Pernai miesto seniūnija įsigijo barstytuvą, tad  dabar druskos barstymo darbus organizuoja savarankiškai.

Pasak Ukmergės miesto seniūno, pastebėta, kad druskos efektyvumas padidėja, jei darbai atliekami prieš arba po lietaus. Kadangi šiuo metu keliai yra perdžiūvę, geresniam efektui pasiekti būtina kelio dangą sudrėkinti vandeniu. Todėl nepaisant oro sąlygų, miesto žvyrkeliai pirmiausia bus laistomi vandeniu, o nuo gegužės 22-osios jau barstomi specialia druska.

Teigiama, jog laikantis technologinių reikalavimų, kalcio chloridu apdorotos žvyro dangos dulkėjimas sumažėja 70–90 proc. Priemonė apsaugą nuo dulkių 3 mėnesiams užtikrina iki 97 proc., po 5 mėnesių – iki 67 proc.

„G. ž.“ inform.

Palikite komentarą apie straipsnį

 • Xxxx :
  Grynu duokit- viskas bus atlikta!
 • Tokia politika :
  Mačiau pribarstyti duobėti "Pašilės g." daugiabučio kiemai druska.... Kažin kas ten po kiemus labai laksto ir ar ne praktiškiau jau būtų tas duobes palyginti? (Negyvenu ten, o savo kiema ir pats pasitvarkau).
 • Alex :
  O kaip su kaimais
 • Cirkas uz dyka :
  21 amziaus stebuklas, neitiketinai pasiteisinusi naujove, tarpgalaktinis laimejimas!!!! Druskuosime MIESTE zvyrkelius!!!!
 • **** :
  Toj prades rinkti pinigus( grynais, i sasiuvinuka) proporcingai busto plotui ... tapsit kelio, keliu bebdrasavininkais... Pinigu gi biudzete nera, supraskit zmones !!! Kankins kol patis sutiksit ir duosit tuos pinigus, kad tik dulkiu nebutu... Turto prievartavimas ... Norit prisidet, mokekit tiesiai i keliu direkcijos atsiskaitomaja saskaita.🤭🤭🤭
 • Viktorija :
  Tuščias lėšų švaistymas,vietoj to,kad būtų imtasi miesto žvyrkelių asfaltavimo darbų. Gana tuo žaidimus žaisti,nes laikas imtis rimtų darbų,kuriuos Ukmergiškiai tikrai įvertins,o rašinėti nesąmones,kad tai pasiteisino tikrai taip nėra,o pasiteisins tada,kai nereikės kvėpuoti dulkėmis.
 • Birutė :
  Gėda Ukmergės valdininkams. Dvidešimt pirmas amžius,, o Ukmergės Topolių gatvė kaip po karo. Išrausta, duobėta, apie dulkėtumą net nebėra ko kalbėt. Ir ten gyvena žmonės, auginantys mažus vaikus...
 • 6 palata :
  Miesto zvirkeliai ...
 • Xe :
  15km zvyrkeliu - uzuot asfaltave kelius,perka specialius barstytuvus ir kasmet nesamonem uzsiimineja. 8km dviraciu takui iki Vidiskiu rado lesu - kai tuo tarpu paciame mieste pilna zvyrkeliu...

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas