Kriminalai, Naujausi

Jonaviškiai statybinėmis atliekomis atsikratė Ukmergės rajone

Aplinkos apsaugos departamento (AAD) Jonavos aplinkos apsaugos inspekcijos pareigūnai vykdydami atliekų kontrolės tikslines išvykas nustatė asmenį, statybinėmis atliekomis atsikračiusį namų valdos sklype Ukmergės rajone.

„Atliekas tvarkančias ar šalinančias įmones ir asmenis nuolat konsultuojame bei teikiame jiems svarbią metodinę pagalbą atliekų tvarkymo srityje. Deja, vis dar tenka susidurti su neteisėtai išpilamomis atliekomis miškuose, paežerėse ar privačių namų valdose. Todėl įspėjame, jog neteisėtai išpiltos atliekos užtraukia administracinę atsakomybę, taip pat pažeidėjams gresia ir transporto priemonės konfiskacija“, – teigia Jonavos aplinkos apsaugos inspekcijos viršininkas Kęstutis Celiešius.

Kaip rašoma AAD pranešime, praėjusią savaitę per tikslinę išvyką aplinkosaugininkai Jonavoje pastebėjo traktoriaus priekaboje sukrautas statybines griovimo atliekas. Kadangi Jonavos rajone nėra įmonės, turinčios teisę statybines atliekas tvarkyti ar šalinti, pareigūnai nusprendė pasekti atliekas vežusį asmenį.

Aplinkosaugininkų įtarimas dėl galimo pažeidimo pasitvirtino. Statybinės atliekos iš Jonavos rajono buvo nuvežtos į Ukmergės rajono Veprių seniūnijos Mankūnų kaimą ir išpiltos ant žolinės dangos namų valdos sklype.

Be to, valdoje buvo rasta ir daugiau statybinio griovimo atliekų. Atlikę matavimus, aplinkosaugininkai nustatė, kad aplinka užteršta 6,5 kubinių metrų nepavojingųjų atliekų. Išmestas kiekis viršijo 5 kubinius metrus, tad transporto priemonė su priekaba, kuria padarytas pažeidimas, buvo paimta.

Asmeniui surašytas protokolas ir bus duotas privalomasis nurodymas atliekas sutvarkyti. Taip pat gresia nuo 2 300 iki 2 900 eurų bauda. 

Aplinkos apsaugos departamento pareigūnai iš neteisėtų šiukšlių vežėjų per šiuos metus yra paėmę penkias transporto priemones: keturias Vilniaus mieste ir rajone, vieną – Ukmergės rajone.

AAD primena, kad apie aplinkos apsaugos pažeidimus galima pranešti skubiosios pagalbos tarnybų telefonu 112.

„G. ž.“ inform.

Aplinkos apsaugos departamento nuotrauka

Palikite komentarą apie straipsnį

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas