UAB „Ukmergės autobusų parkas“ autobusu vežiojami moksleiviai išdalino 7 532 komplektus maišelių.

Aktualijos, Naujausi

Ukmergiškiams išdalinti oranžiniai maišeliai maisto atliekoms rūšiuoti

Nuo gegužės 1 dienos Ukmergėje startavo UAB „VAATC“ ir rajono savivaldybės organizuojama maisto atliekų kampanija.

Balandžio 28-ąją dalis ukmergiškių savo daugiabučių laiptinėse, prie buto durų ar ant durų rankenų rado paliktus specialius oranžinius maišelius maisto atliekoms rinkti. Maišelių komplektus – po 2 ritinėlius – kartu su informaciniais lankstinukais žmonėms praėjusį penktadienį dalino Antano Smetonos ir Jono Basanavičiaus gimnazijų moksleiviai.

Šios akcijos simbolika papuoštu UAB „Ukmergės autobusų parkas“ autobusu vežiojami moksleiviai apėjo 272 daugiabučius namus arba 7 532 butus, iš viso buvo išdalinti 7 532 komplektai maišelių. Paskaičiuota, kad vieniems namams savaitei turėtų pakakti 2 vnt. tokių maišelių.

Į oranžinį maišelį turėtų keliauti naudojimui nebetinkami maisto produktai (išpakuoti) ir jų likučiai, vaisių bei daržovių žievės, lupenos, graužtukai, arbatos tirščiai bei pakeliai, kavos tirščiai ir jų filtrai, kambariniai augalai ir jų dalys, riebalais ir kitais maisto produktais suteptas popierius, popieriniai rankšluosčiai ir servetėlės, nebetinkami naudoti maisto papildai (išpakuoti).

Surinkus maisto atliekas, maišelį reikėtų sandariai užrišti ir išmesti į mišrių atliekų konteinerį.

ORANŽINIS MAIŠELIS laukia tavo maisto atliekų! Išmestas maistas – tai ne tik išmesti pinigai, aplinkos teršimas, bet ir išteklių švaistymas. Padėkime maisto atliekoms virsti kokybišku kompostu, rinkime jas!

Negavus šių maišelių prašome kreiptis į:

 • Ukmergės miesto seniūniją (Vytauto g. 88, Ukmergė),
 • UAB „Ukmergės butų ūkis“ (S. Daukanto g. 18, Ukmergė),
 • Didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelę (Gerseniškių g. 5, Ukmergė).

Rajono savivaldybės informacija

Palikite komentarą apie straipsnį

 • Xe :
  Niekas nerankios tu smirdanciu varvanciu maiseliu is konteineriu. Silke vaziuos kaip vaziavusi i bendra savartyna - tik dar priedo prisides oranziniai maiseliai tersti gamta. Sita utopine nesamone tiesiog Janicko kerstas ukmergiskiams uz pralaimetus mero rinkimus. Ir tas kerstas gana sekmingas - dar net neprasidejo rusiavimas,o jau visi kaltina Varna.
 • Justas :
  Paaiškinu: Išmeta ir dabar pašvinkusią silkę i buitinius konteinerius, kurie tiesiai isvažiuoja į šiukšlyną, o esmė yra ta kad kažkam reikės plėšyt tuos maišelius ir mest maisto atliekas į krūvą kur jos bus kompostuojamos. Ta darbą turės atlikti žmonės antisanitarinėmis sąlygomis
 • Nesvarbu :
  Šaunūs konteineriai- jau matosi kaip "maisto bankas".
 • Cirkas uz dyka :
  Meras tegul ta maiseliu sau is galo prisikabina. Bus daugiau naudos.
 • paraleles :
  oranzines kainos Ermitaze reiškia nuolaidas. Cia ka reiskia? manau tik pinigu ismetima i niekur. Bet kas jei ne mes (citata is pavadinimo) metysime pinigus
 • Justui :
  O dabar tos pašvinkusios silkės neišmeta niekas ar kaip čia išeina?
 • //// :
  Pinigu plovimas. Visu kvailinimas.
 • Raimondas :
  Eilinis lėšų svaistymas
 • Vase :
  Galejo siuksliu isvezejai maiselius sudeliot privaciu namu kvartaluose, bet ne cia juk papildoma paslauga uz ja reikes sumoketi, geriau vaikus isnaudosime. Idomu cia nera vaiku isnaudojimas pagal vaiku teises?
 • Petras :
  Panasu kad Varnas eilini karta apsijuoks kaip ir po praitu rinkimu apie nauja tilta ir archelogus neva kazka atrado, o sitas kur uz siuksles atsakingas Dutkus zadejo iki 2023 metu galo kad bus pastatytas naujas tiltas. Zinot cia ne valdininkai Ukmerges bet kazkokie klounai - juokdariai
 • Justas :
  Aha, pasvinkusios silkes pakuote jum ismes tai be dujokaukes jus net neisbusit prie tu atlieku
 • Biologas :
  Į maišelį dėti kambarinius augalus ir jų dalis, na viskas gerai jei tie augalai yra mūsų žemyno biologinės įvairovės, bet juk žmonės iš egzotinių šiltų kraštų prisiveža ir draudžiamų gabenti augalų ir dabar tuos egzotinius augalus sumaišę su mūsų žemyno augalais gausime kompostą kuriuo tręšime savo daržus, gėles? Jus grečiau čia prisižaisit su tokiais dalykais negu turėsite naudos. Kas gerai mokėtės ar studijavot biologija puikiai suprantat kuom tai gali baigtis
 • Xe :
  Idetos pastangos nevertos galutinio rezultato. Kad pririnkti toki maisiuka prireiks maziausiai savaites,kaikam gal net 2 savaiciu. Vasara per karscius visas daugiabutis prasmirs del balkonuose kaupiamu puvanciu maisto atlieku. Smarve,muses,grauzikai,bei antisanitarines salygos apniks Ukmerge. Teoriskai graziai skamba - bet praktiskai negi galvojat,kad kazkas is tu smirdanciu konteineriu dugno zvejos tuos oranzinius maiselius??? Viskas keliaus i bendra savartyna,o ne i komposta. Vasara kompostuokit nupjauta zole,rudeni sugrebtus lapus..o ne zaisti kazkokiomis utopinemis idejomis. Vienintelis imanomas maisto atlieku kompostavimas,tik jei atsirastu atskiri hermetiski konteineriai grynai maisto atliekoms. Mesti i bendra misriu atlieku konteineri jokio efekto neduos.
 • Klausimas :
  Nelabai suprantu tai jus cia is kavos filtru, popieriaus, popieriniu ranksluosciu ir serveteliu kokybiska komposta darysit?
 • Nu jo :
  Kažkaip atrodo kad bus taip kad Ukmergė gali apsijuokt
 • Nelabai aisku :
  Abejoju ar cia kas pavyks, vienintele beda tai yra greitas maisto produktu puvimas-rugimas. Vat kaip Jus isivaizduojate kur situos maiselius laikyt? Juk bus baisi smarve, o norint ideti atliekas po 1 ar 2 dienu, tai praverus maiseli apsivemsit nuo smarves. Cia turi buti vesios saltos patalpos ar saldytuvas, bet kas tam saldytuve laikys atliekas prie gero maisto? Vienintele iseitis tai po kiekvieno karto mesti po maiseli i konteineri, tai jau ne 2 maiseliu savaitei reiks bet 2 rulonu. Beje kaip is aplinkosaugos puses? Juk zymiai padauges plastiko maiseliu atlieku

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas