Asociatyvi nuotrauka.

Sveikata

Gerinamas kompensuojamųjų medicinos pagalbos priemonių prieinamumas

Nuo gegužės 1 d. kompensuojamųjų medicinos pagalbos priemonių (MPP) specialisto sprendimu galima įsigyti anksčiau nei jos turėtų būti pasibaigę, jeigu buvo prarastos dėl pagrįstų priežasčių. Taip pat įsigaliojo papildomi pokyčiai I tipo cukriniu diabetu sergantiems pacientams – jiems galima išrašyti papildomas kompensuojamąsias MPP, skirtas gliukozės kiekiui kraujyje matuoti, jei paaiškės, kad turimos priemonės netinka dėl medicininių priežasčių

 „Pasitaiko situacijų, kad pacientai, įsigiję vieną ar kitą medicinos pagalbos priemonę, ją netikėtai praranda dėl gaisrų, vagysčių ar pan. Naują MPP tekdavo įsigyti savo lėšomis. Nuo šiol, esant tokioms situacijoms, gydytojas gali išrašyti naują kompensuojamąjį receptą.

Kita dalis pakeitimų reikšmingai prisidės prie pacientų cukrinio diabeto kontrolės gerinimo. Valstybė kompensuoja modernias gliukozės stebėjimo sistemas, tačiau kai kada įsigijus paaiškėja, kad pacientui ji netinkama. Nuo šiol tokie pacientai galės toliau naudotis diagnostinėmis juostelėmis gliukozei nustatyti arba kito gamintojo NGKS sistema, gydytojui išrašant naują receptą”, – informuojama Sveikatos apsaugos ministerijos išplatintame pranešime.

Anksčiau asmens sveikatos priežiūros specialistai turėjo teisę pakartotinai (anksčiau nei nurodyta prieš tai išduotų vaistinių preparatų „Pakanka iki“ data) išrašyti receptą su žyma „Specialisto sprendimu“ tik vaistiniams preparatams.

Naujuoju Receptų rašymo taisyklių pakeitimu nustatyti atvejai, kai asmens sveikatos priežiūros specialistas galės išrašyti pakartotinai ir kompensuojamąsias MPP, kol dar pacientas nesunaudojo anksčiau išrašytų kompensuojamųjų MPP:

kai pacientas kompensuojamųjų MPP negali vartoti dėl medicininių priežasčių (nustatytų Kompensuojamųjų medicinos pagalbos priemonių C sąrašo (C) kompensavimo sąlygose);

kai pacientas jas prarado dėl pagrįstų priežasčių, kaip kad kitų asmenų neteisėta veika, stichinė nelaimė, gaisras, eismo įvykis ar kita.

Asmens sveikatos priežiūros specialistas, pakartotinai išrašydamas kompensuojamąsias MPP, atitinkamai elektroniniame (farmacijos specialistui skirtame pastabų lauke) arba popieriniame recepte turės pažymėti „Specialisto sprendimu“. Popieriniame recepte šią žymą sveikatos priežiūros specialistas turės patvirtinti parašu ir asmeniniu spaudu.

Nuo gegužės 1 d. taip pat įsigaliojo ir C sąrašo pakeitimas, kuriuo nustatyti atvejai, kada gydytojas dėl medicininių priežasčių gali pacientams išrašyti kompensuojamąsias diagnostines juosteles gliukozei nustatyti arba kito gamintojo nuolatinio gliukozės kiekio stebėjimo sistemą, kai jiems jau yra kompensuojamos nuolatinio gliukozės kiekio stebėjimo sistemos išlaidos. Šis pakeitimas suderintas su Lietuvos endokrinologų draugija ir Lietuvos alergologų ir klinikinių imunologų draugija.

„G. ž.“ inform.

Palikite komentarą apie straipsnį

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas