Asociatyvi nuotrauka.

Sveikata

Prostatito gydymas: patarimai ir rekomendacijos

Prostatitas – tai liga, kuri gali sukelti daug kančių. Skausmas, uždegimas ir sutrikusi šlapinimosi funkcija gali labai paveikti žmogaus gyvenimo kokybę. Tačiau, gerų žinių yra tai, kad šie simptomai gali būti palengvinti ir valdomi. Šiame straipsnyje pateikiami efektyvūs prostatito simptomų palengvinimo metodai ir rekomendacijos, kuriuos galite taikyti savo gyvenime.

Pagrindiniai patarimai: prostatito gydymas natūraliais būdais

  • Skausmo malšinimas vaistais: Skausmą malšinantys vaistai, kaip antai analgetikai ir priešuždegiminiai vaistai, gali padėti sumažinti prostatito skausmą ir uždegimą. Tačiau, reikia pasikonsultuoti su savo gydytoju ir prisiimti reikiamus vaistų režimo nurodymus.
  • Gydymas šiluma: Naudojant šilumos metodus (karštis ar rankšluosčiai su šiltu vandeniu), yra galimybė greitai ir efektyviai palengvinti skausmą ir uždegimą, nes šiluma padeda padidinti kraujotaką, mažina spazmus ir atpalaiduoja raumenis.
  • Krioterapija: Šios ligos simptomams gydyti, yra naudojama ir šaltis. Šalto vandens ar ledų kaukės, kurios dedamos ant prostatos, taip pat gali padėti sumažinti skausmą.
  • Prostatos masažas: Tai yra vienas iš efektyvių būdų sumažinti skausmą ir uždegimą. Šis masažas padidina kraujo tekėjimą į prostatą, sumažina prostatito riziką ir taip pat gali padėti sumažinti streso lygį.
  • Maisto ir gyvensenos patarimai: Valgant tinkamai ir reguliariai fizinį aktyvumą, galite sumažinti prostatito riziką ir sumažinti simptomų pasikartojimo galimybę. Taip pat, svarbu atsisakyti alkoholio, kofeino ir aštrių patiekalų, nes jie gali padidinti prostatito simptomus.

Kada gali prireikti chirurginės operacijos?

Kai kuriais prostatito gydymas negali apsieiti be operacijos, kad būtų pašalintos prostatitą sukeliančios pagrindinės ligos. Tai gali būti šlapimo takų kliūties pašalinimas arba padidėjusios prostatos pašalinimo procedūra. Sprendimą dėl operacijos visada turėtumėte pasitarti su gydytoju.

Turite žinoti, jog prostatitas gali būti lėtinė liga, todėl svarbu kuo anksčiau kreiptis į gydytoją, kad būtų išvengta tolesnių komplikacijų. Šiame straipsnyje pateiktų patarimų laikymasis, taip pat gyvenimo būdo pokyčiai, pavyzdžiui, reguliarūs fiziniai pratimai ir sveika mityba, gali padėti sumažinti prostatito simptomus ir gerokai pagerinti gyvenimo kokybę.

Papildomi mitai ir faktai apie prostatito gydymą:

Mitas: Prostatitą galima išgydyti antibiotikais.

Faktas: Nors antibiotikai dažnai skiriami prostatitui gydyti, jie negali visiškai išgydyti šios ligos. Geriausias būdas sumažinti prostatito simptomus – laikytis gydytojo rekomenduotų gyvenimo būdo ir mitybos pokyčių.

Mitas: Prostatitą galima palengvinti gerti daug skysčių.

Faktas: Papildomas vandens gėrimas gali padėti sumažinti prostatito simptomus, tačiau to nepakanka, kad visiškai išgydytumėte šią ligą. Norėdami veiksmingai valdyti šią ligą, turėtumėte laikytis išsamaus gydymo plano, į kurį įeina gyvenimo būdo ir mitybos pokyčiai bei kitos terapijos, pavyzdžiui, prostatos masažas ar šilumos terapija.

Mitas: Prostatitą galima išgydyti vaistažolių preparatais.

Faktas: Nors kai kurios vaistažolių priemonės gali padėti sušvelninti prostatito simptomus, jos neturėtų būti naudojamos kaip gydymo pakaitalas. Prieš pradėdami vartoti vaistažolių preparatus, visuomet pasitarkite su gydytoju, kad būtų užtikrintas jų saugumas ir veiksmingumas.

Reklama

Palikite komentarą apie straipsnį

  • Martynas :
    Tai kaip išgydyti ta prostatita

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas