S. Ašmontas parodą aplankiusiems pirmaklasiams surengė edukacinę pamoką.

Jaunimas

Dainavoje aplankė unikalią parodą

Užupio pagrindinės mokyklos 1B klasės mokinukai kartu su auklėtoja Deimante Masevičiene aplankė Dainavoje veikiančią unikalią liaudiškų muzikos instrumentų parodą ir dalyvavo edukacinėje pamokoje.

Užupiečiai sužinojo, kad Dainavos miestelyje yra tokia vieta, kur kiekvienas norintis gali pamatyti kolekcininko Stasio Ašmonto sukauptą didžiulę muzikinių instrumentų kolekciją. Joje – daugiau kaip 600 eksponatų, atkeliavusių iš viso pasaulio. Negana to, parodoje galima išgirsti istorijų apie muzikos instrumentus ir net tapti muzikantu. Kolekcininkas, kurį galima pavadinti vaikščiojančia muzikine enciklopedija, pradinukams papasakojo daug įdomių istorijų apie eksponatus, vaikai galėjo juos paliesti ir išbandyti, kaip jie skamba. Po to, išsirinkę labiausiai patikusį instrumentą, mokinukai susibūrė į orkestrą.

„Kolekcininkas ir pasitiko, ir išlydėjo mus kaip garbingiausius svečius. Stebino jo energija, atsidavimas muzikai. Dėkojame S. Ašmontui ir linkime didžiausios sėkmės“, – sakė mokytoja D. Masevičienė ir pridūrė, jog šią unikalią, Dainavoje veikiančią parodą turi pamatyti kiekvienas kraštietis.

Parodoje eksponuojami daugiau nei trisdešimties rūšių, iš įvairių pasaulio kraštų atkeliavę muzikos instrumentai – tai privati Dainavos kaimo bendruomenės „Savi namai“ pirmininko S. Ašmonto kolekcija.

„Iki šiol instrumentai ne vieną dešimtį metų daugiausia buvo saugomi namuose. Tik kartais, atsiradus progai, dalis kolekcijos iškeliaudavo į platesnį pasaulį, instrumentus paskolindavau muzikantams ar norintiems jais tapti, – pasakojo S. Ašmontas. – Visada maniau, kad išsaugotą istoriją būtina perduoti ateities kartoms. Dabar ta valanda atėjo, kolekciją skiriu žmonių malonumui…“

Pernai atidaryta paroda veikia nuolat, ją galima aplankyti kiekvienam patogiu metu, iš anksto susitarus. Taip pat parodoje galima pavartyti prieš keturiasdešimt metų ranka rašytus ir išsaugotus natų sąsiuvinius, paskaityti įvairios literatūros apie muzikos instrumentus, paklausyti muzikos įrašų.

„G. ž.“ inform.

Palikite komentarą apie straipsnį

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas