Asociatyvi nuotrauka.

Jaunimas

Prasideda pagrindinė brandos egzaminų sesija

Nijolė STUNDŽIENĖ

 

Balandžio 12-ąją, šalies mokyklose prasidėjo valstybinių brandos egzaminų pagrindinė sesija. Abiturientai bei kiti kandidatai tris dienas iš eilės laikys užsienio kalbos (anglų) kalbėjimo dalį. Ukmergėje anglų kalbos valstybinį egzaminą pasirinko 292 kandidatai.

„Gimtosios žemės“ kalbintas rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausiasis specialistas Arūnas Augustinas informavo, jog anglų kalbos valstybinio brandos egzamino pirmoji dalis – kalbėjimas – organizuojamas dviejuose centruose – Antano Smetonos ir Jono Basanavičiaus gimnazijose. Egzaminas vyks dvi dienas, balandžio 12 ir 13 dienomis. Pasak A. Augustino, balandžio 14 diena yra skirta tiems kandidatams, kurie dėl svarbių priežasčių negalės jo laikyti numatytomis dienomis.

Į Antano Smetonos gimnaziją rinksis šios gimnazijos mokiniai bei atvyks kandidatai iš Želvos gimnazijos. Kitame egzaminų centre, Jono Basanavičiaus gimnazijoje, anglų kalbos kalbėjimo dalį laikys šios gimnazijos abiturientai, Taujėnų gimnazijos bei Ukmergės technologijų ir verslo mokyklos kandidatai, taip pat eksternai.

Kadangi valstybinis anglų kalbos egzaminas prasideda dar nesibaigus ugdymo procesui, abiturientai galės jį laikyti neturėdami patenkinamo metinio įvertinimo. Norint laikyti kitus pasirinktus brandos egzaminus bus reikalinga turėti patenkinamą metinį tų dalykų įvertinimą.

Antroji anglų kalbos valstybinio egzamino dalis (klausymas, skaitymas ir rašymas) pagal Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos patvirtintą pagrindinės sesijos egzaminų tvarkaraštį numatyta birželio 30 dieną.

Kitas 2022-2023 mokslo metų brandos valstybinis ir mokyklinis egzaminas – lietuvių kalba ir literatūra – vyks birželio 5 dieną. Brandos atestatui gauti mokinys turi išlaikyti du brandos egzaminus – privalomą lietuvių kalbos ir literatūros (valstybinį ar mokyklinį) bei vieną pasirinkto dalyko egzaminą – arba atlikti brandos darbą. Iš viso abiturientai gali rinktis ir laikyti ne daugiau kaip 7 brandos egzaminus.

Palikite komentarą apie straipsnį

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas