Dukstynos mikrorajone galios gyvenamajai zonai taikomi apribojimai.

Aktualijos, Naujausi

Mieste padaugės kelio ženklų

Nijolė STUNDŽIENĖ

 

Rajono savivaldybės administracijos direktorius, atsižvelgdamas į šį mėnesį vykusio Saugaus eismo komisijos posėdžio protokolą, pasirašytu įsakymu pavedė atlikti darbus, užtikrinsiančius gyventojų ir eismo saugumą. Miesto gatvės pasipildys naujais kelio ženklais.

Saugaus eismo komisijos nariai svarstė klausimą dėl sferinio kelio veidrodžio įrengimo Laukų gatvėje, prie įvažiavimo į vaikų lopšelio-darželio „Eglutė“ teritoriją. Rytais, kai daugelis tėvų savo mažuosius automobiliais veža į ugdymo įstaigą, šioje siauroje gatvėje susidaro transporto priemonių kamščiai. Todėl dėl saugumo pritarta pasiūlymui pastatyti sferinį kelio veidrodį, o ateityje ieškoti galimybių įrengti kitą įvažiavimą į šio lopšelio-darželio teritoriją. Pasak rajono savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos ir aplinkosaugos skyriaus vedėjo, Saugaus eismo komisijos pirmininko pavaduotojo Aido Dutkaus, svarstomi du variantai: vienas įvažiavimas galėtų būti iš Antakalnio gatvės, o kitas – iš Pivonijos mikrorajono. Tuo užsiimti pavesta savivaldybės administracijos Urbanistikos ir infrastruktūros skyriui.

Laukų gatvėje, prie įvažiavimo į lopšelį-darželį „Eglutė“, eismo dalyvių saugumui bus įrengtas sferinis kelio veidrodis.

Posėdyje dalyvavęs Saugaus eismo komisijos narys, Vilniaus apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Ukmergės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Dainius Vyšniauskas iškėlė klausimą dėl galimybės sunkiasvoriam specialiųjų tarnybų transportui naudotis neseniai nutiestu Mirabelių taku, esančiu prie Šventosios upės. Ugniagesiai prašė pašalinti ant kelio esančius akmenis, kad neliktų kliūčių norint privažiuoti prie pagrindinių maudymosi vietų. Nors ten yra įrengti kelio ženklai, draudžiantys transporto priemonių eismą, tačiau vairuotojai nelabai jų paiso. Kadangi važinėjimas trukdė vykdant rekonstrukcijos darbus, statybininkai taką atitvėrė mechaniškai, t. y. užvertė akmenimis. Savivaldybės administracijos direktorius Darius Varnas, kuris yra ir Saugaus komisijos pirmininkas, pavedė iki balandžio 1 dienos pašalinti akmenis, užtveriančius Mirabelių taką. Vilniaus apskrities VPK Ukmergės rajono policijos komisariato pareigūnai pažadėjo vaizdo kameras pasukti taip, kad būtų galima stebėti taką ir nustatyti kelio ženklų reikalavimų nesilaikančius vairuotojus.

Svarstant kitus klausimus grįžta prie užsitęsusių, iki šiol neišspręstų problemų, dėl kurių gyventojai buvo kreipęsi į Saugaus eismo komisiją ir sulaukę pritarimo. Savivaldybės administracijos Urbanistikos ir infrastruktūros skyriui teks pasirūpinti, kad iki gegužės 31 dienos būtų įvykdytas dar 2022 metų sausio 12 dieną Saugaus eismo komisijos posėdyje priimtas sprendimas Dukstynos mikrorajone įrengti kelio ženklus „Gyvenamoji zona“ ir „Gyvenamosios zonos pabaiga“.

Pasak A. Dutkaus, Dukstynos mikrorajone žadama statyti 13 atramų ženklams. To imamasi paprašius gyventojams. Mat šiame mikrorajone, sutvarkius kiemus ir įvažiavimus, suaktyvėjo automobilių eismas. Dažnai vairuotojai nepaiso saugaus greičio. Išvydę ženklą „Gyvenamoji zona“, važiuojantieji privalėtų sumažinti greitį iki 20 km/val., nenaudoti garso signalo ir praleisti visus pėsčiuosius.

Šie ženklai iki šiol nepastatyti todėl, kad buvo žiema, o vėliau pritrūkta lėšų. Anot Viešosios tvarkos ir aplinkosaugos skyriaus vedėjo, šiuo metu atliekami skaičiavimai, kiek pinigų reikės šiems ženklams, tuomet bus skelbiamas naujas darbų pirkimo konkursas.

Be kita ko, A. Dutkus įpareigotas artimiausiame posėdyje pateikti neįvykdytų Saugaus eismo komisijos sprendimų sąrašą.

Saugaus eismo komisijos nariai nutarė įrengti mirksinčius signalinius žibintus prie kelio Kaunas–Zarasai–Daugpilis, ties susikirtimu su pėsčiųjų ir dviračių taku, esančiu prie Dukstynos kaimo. Ateityje ši vieta galėtų būti apšviesta, bet kol kas ten nėra nutiestų elektros tinklų. Beje, mirksintis signalinis žibintas jau pritvirtintas prie nuorodos į pėsčiųjų bei dviratininkų taką.

Taip pat rajono savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos ir aplinkosaugos skyriui pavesta organizuoti kelio ženklo „Įvažiavimas į vienpusio eismo kelią“ įrengimą Kauno ir Deltuvos gatves jungiančiame keliuke, einančiame šalia garažų, prie sankryžos su Deltuvos gatve. Pasak A. Dutkaus, pasitaiko, kai iš šio keliuko išsukantys automobiliai važiuoja prieš eismą, o vairuotojai teisinasi, jog nebuvo įspėjimo apie vienpusį eismą.

Dar vienas pirmumo kelio ženklas „Duoti kelią“ bus pastatytas Širvintų gatvėje, prie sankryžos su Vasario 16-osios gatve.

Vytauto gatvėje, prie 109 pastato, neliks kelio ženklo „Rezervuota stovėjimo vieta“. Ji buvo skirta Vilniaus regiono apylinkės teismo Ukmergės rūmams. Kadangi teismas išsikėlė į kitas patalpas, ženklas tapo nereikalingas.

Saugaus eismo komisijos posėdyje taip pat svarstyta galimybė į kitą vietą perkelti konteinerių aikštelę, esančią prie Dariaus ir Girėno gatvės daugiabučių namų, ties prekybos centru „Norfa“. Ji įrengta labai arti gatvės, todėl atnešantys šiukšles žmonės turi išeiti į važiuojamąją kelio dalį.

Loretos EŽERSKYTĖS ir AUTORĖS nuotr.

Palikite komentarą apie straipsnį

  • A :
    Ta aikstele gera mintis patraukti. Ir darreiktu pesciuju pereja zemiau padaryti.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas