Naujausi, Nuomonių telefonas

Miestiečiai savaitgalio popietinėmis valandomis pasigenda autobusų

Loreta EŽERSKYTĖ

 

Gavome grupės ukmergiškių ir Pašilės gyventojų pasirašytą laišką: „Norėtume pasidalinti mintimis apie daliai miesto gyventojų opią problemą, susijusią su viešuoju transportu.

Kuo taip nusikalto ukmergiškiai, kad savaitgaliais, popietinėmis valandomis, visuomeninis miesto transportas tapo jiems nepasiekiamas? Jei porą metų buvo galima viską nurašyti pandemijai, tai ką patartų gerbiami miesto vadovai dabar? Ką daryti vyresnio amžiaus, silpnesnės sveikatos ar tiesiog nevairuojantiems miesto gyventojams? Poilsio bei švenčių dienomis po pietų dalis miesto gyventojų lyg už bausmę „uždaromi“ namuose. O juk mieste savaitgaliais vyksta įvairūs renginiai, koncertai ir pan., bet dalis žmonių neturi galimybių į juos nuvykti, nes keliauti pėsčiomis ne visi jau turi jėgų, o važinėti taksi mažesnes pajamas ar pensijas gaunantys irgi negali sau leisti. Taip varžoma gyventojų, ypač senjorų, laisvė keliauti po miestą, lankytis renginiuose ir daugiau bendrauti.

O jei savaitgaliais atsiranda kokių rūpesčių ar reikalų, neturintiems savos transporto priemonės būna tikrai sunku, kai po pietų tenka kur nors vykti ar iš kur sugrįžti. Juk per rytines valandas ne visada spėjama susitvarkyti, o vėliau nebėra jokio susisiekimo.

Vienu metu grynu farsu virto socialinė reklama, rodoma Ukmergės viešojo transporto ekranuose, kai buvo raginama poilsio dienomis palikti nuosavus automobilius ir keliauti miesto autobusais, kurie, deja, nuo pietų dingsta…

Žmonėms niekada nebus patrauklus miestas, kur nesirūpinama žmogaus gerove, patogumu čia gyventi. Norėtųsi turėti vilties, kad bus įmanoma išspręsti šią problemą.

Laikraščio skaitytojų išsakytas mintis perdavėme rajono savivaldybės administracijai.

Turto ir įmonių valdymo skyriaus vedėja Daiva Gladkauskienė informavo, jog rajono savivaldybės administracija šiuo metu analizuoja situaciją dėl savaitgalinių popietinių ir vakarinių miesto autobusų maršrutų.

„Tikėtina, kad nuo šių metų gegužės 1 dienos gali būti atnaujinti vėlesni savaitgaliniai keleivių pervežimo maršrutai“, – teigė vedėja.

Finansų skyriaus vedėja Vida Butkevičienė pažymėjo, kad nuostolingi autobusų maršrutai kainuoja savivaldybės biudžetui: „Vien nuostolingiems maršrutams finansuoti 2023 metais biudžete numatyta 1,1 mln. Eur. Tačiau skaičiai, kuriuos matome pasibaigus sausiui ir vasariui, verčia abejoti, ar „tilpsime“ į biudžeto lėšas…“

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Palikite komentarą apie straipsnį

  • LitvakasSistemaiw :
    Mus tik išrinkite ir važiavimas bus nemokamas- hi hi ha ha, makaronų kojos trumpos.
  • L. O :
    Visokioms reklamoms švaistomi milijonai. Mes mokesčių mokėtojai. Sumokam, o grażos ne gaunam! Kur tada švaistomi mokesčių mokėtojų pinigai? Jei ne gerėja tu mokesčių mokėtojų gyvenimas?!
  • Valdazas :
    Dėl keletos nepatenkintų reikia eiti į minusą? Jeigu jau taip norisi važiuoti į kokį renginį, kuomet nėra autobusų - susikoperuokite ir vykite trise su taksi - bus pigiau.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas