Asociatyvi nuotrauka.

Sveikata

Kas yra apyvarpės uždegimas

Vien išgirdus žodį „uždegimas“ nupurto nemalonūs prisiminimai, jei esate tai patyrę. Kiekvienas toks susirgimas yra nesmagus ir juos išgyventi būna nelengva. Žinoma, reikia stengtis gyventi taip, kai jų mūsų organizmas nepatirtų arba uždegimai būtų kuo retesni. Bet visgi teorija yra viena, o praktikoje tokie atvejai nėra jau labai reti. Vis dėlto šiandien aprašome ne kurio nors įprasto vidaus ar išorės organo uždegimą, o kalba sukasi apie intymiausią vyrų organą.

Apyvarpės uždegimo požymiai

Jeigu pajutote pirmuosius uždegimo požymius, tikriausiai suskubsite informacijos ieškoti internete. Bet ilgai netrukę registruokitės pas specialistą, kad nebūtų per vėlu ir nekiltų didesnių komplikacijų. Tuomet kai jaučiate varpos skausmą bei deginimo pojūtį,  galbūt niežėjimą, pastebite neaiškias išskyras iš varpos, dėmeles arba baltos spalvos apnašas ant varpos galvutės, yra paraudusi varpos galvutė, taip pat susirgimą gali lydėti ir įvairaus tipo bėrimai. Visa tai yra apyvarpės uždegimo simptomai ir juos galėsite pašalinti tik kreipdamiesi į gydytojus specialistus. Tik jie gali atsižvelgdami į uždegimo priežastis parinkti tinkamas gydymo priemones. Nepamirškite, kad viso gydymo metu ypač svarbu laikytis higienos bei susilaikymo nuo lytinių santykių rekomendacijų.

Atsitinka ir taip, kad kai vyrus kamuoja apyvarpės uždegimas, būna beveik neįmanoma atsmaukti apyvarpės. Jeigu ši liga buvo sukelta lytiniu keliu plintančios infekcijos, tai aprašomą postitą dar dažnai lydės ir uretritas, kuriuo yra vadinamas šlaplės uždegimas. Pastarasis neretai pasireiškia dažnu noru šlapintis, diskomfortu bei skausmu šlapinantis.

Postitas yra apyvarpės uždegimas (priminsime, jog apyvarpė – tai laisva oda, dengianti varpos galvutę, jeigu vyras nebuvo apipjaustytas). Tuo tarpu varpos galvutės uždegimas – balanitas. Šie uždegimai, vykstantys kartu, t.y. kai nustatomas varpos galvutės ir apyvarpės uždegimas, yra vadinamas balanopostitu. Uždegimus sukelia bakterijos, tad jų yra privalumu vengti. Šio tipo infekcijas galima gydyti antibiotikais, tepalais arba geriamaisiais vaistais.

Ligos sukėlėjai

Visgi apyvarpės uždegimas gali kilti jau turint tam tikras odos ligas. Tai gali būti tiek  daugeliui žinomas dermatitas, tiek egzema ar psoriazę. Tam, kad išvengtumėte postito, privalu žinoti, kas jį sukelia ir kokių veiksmų turite imtis norint išvengti apyvarpės uždegimo. Taigi šią ligą sukelti gali keletas veiksnių:

  • prasta arba nepakankamai higiena. Šis atvejis dažnai atsitinka, kai vyriškos išskyros, besikaupiančios po apyvarpe nėra gerai išplaunamos, arba kuomet maudantis naudojamos netinkamos tam priemonės, arba tiesiog gali būti ir muilas nepakankamai gerai nuplaunamas nuo varpos;
  • lytiniu būdu plintančios infekcijos: gonorėja, chlamidiozė, lytinių organų Herpes infekcija ir kt.
  • ne lytiniu būdu plintančios infekcijos.
  • alergenai ir įvairios dirginančios medžiagos. Tai gali būti: šlapimas, prakaitas, prezervatyvai, spermicidai, lubrikantai, nešvarumai, kai kurie muilai, naudojamos skalbimo priemonės, jei jos nepakankamai gerai išplaunamos iš apatinių drabužių.
  • kai kurios kitos odos ligos.
  • trinantys drabužiai.

Tik žinodami, kas sukelia uždegimus, galėsite jų vengti ir taip niekada nepatirti, kas yra apyvarpės uždegimas.

Reklama

Palikite komentarą apie straipsnį

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas