Aktualijos, Naujausi

„Bolt“ paspirtukai atkeliavo ir į Ukmergę

Nijolė STUNDŽIENĖ

 

Europoje pirmaujanti pavėžėjimo paslaugų platforma „Bolt“ tęsia plėtrą Lietuvoje. Prie dvylikos lig šiol tvariai keliavusių miestų šiais metais jungiasi Ukmergė ir Jonava, o įsibėgėjus sezonui planuojama plėtra ir kituose miestuose, skelbiama bendrovės pranešime. Šią savaitę ukmergiškių dėmesį patraukė kai kuriose miesto sankryžose pastebėti žalieji elektriniai paspirtukai. Tačiau antradienį „Gimtosios žemės“ kalbinti Ukmergės miesto seniūnijos ir rajono savivaldybės administracijos atstovai neturėjo konkrečios informacijos apie šių paspirtukų atsiradimą.

„Bolt“ yra pirmoji Europos mobilumo superprogramėlė. Bendrovė siekia kurti miestus žmonėms, o ne automobiliams, todėl siūlo alternatyvas nuosaviems automobiliams – pavėžėjimo paslaugas, automobilių, paspirtukų bei elektrinių dviračių nuomą, maisto ir prekių pristatymą.

Elektrinius „Bolt“ paspirtukus galima rasti daugelyje miestų, jie parkuojami tiesiog gatvėse. Norintiems jais pasinaudoti reikia į telefoną atsisiųsti specialią programėlę, jos pagalba paspirtuką atsirakinti ir leistis į kelionę. Ją baigus paspirtuką galima palikti šalia pėsčiųjų tako.

Ukmergėje pirmieji elektriniai paspirtukai pasirodė šį pirmadienį. Po porą dešimčių jų buvo pastebėta Antakalnio–Dariaus ir Girėno gatvių sankryžoje, Vilniaus–Antakalnio gatvių sankryžoje, prie „Iki“ parduotuvės, Kęstučio aikštės ir Vilniaus gatvių sankryžoje.

Apie šių transporto priemonių atsiradimą pasiteiravus miesto seniūno Žilvino Dirsės, šis patikino nieko apie tai nežinantis, tik girdėjęs, kad elektriniai paspirtukai jau yra Ukmergėje.

Nieko apie „Bolt“ paslaugas mūsų mieste nebuvo girdėję nei rajono savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos ir aplinkosaugos skyriaus vedėjas Aidas Dutkus, nei Urbanistikos ir infrastruktūros skyriaus vedėjas Tadas Balžekas. Jie teigė, kad šis reikalas – ne šių skyrių kompetencija.

„Gimtosios žemės“ kalbinta rajono mero pavaduotoja Agnė Balčiūnienė patikino, jog pati buvo nustebusi, kai grįždama po darbo namo pirmadienį mieste pastebėjo „Bolt“ paspirtukus.

„Rajono savivaldybė buvo sulaukusi „Bolt“ bendrovės atstovų, kurie siūlė savo paslaugas. Mes tam pritarėme, įsileidome, tačiau jie turėjo su savivaldybe suderinti vietas, kuriose bus parkuojami paspirtukai. Deja, jie nieko nederino…“ – antradienio rytą kalbėjo A. Balčiūnienė, prisipažindama, kad dėl to buvo šokiruota.

Beje, darbo skelbimus viešinančiame „CV bankas“ portale jau senokai buvo patalpintas skelbimas, kad Ukmergėje pradedama teikti elektrinių paspirtukų nuomos paslauga ir ieškoma mechaniko. Skelbiama, jog jis bus atsakingas už kokybišką paspirtukų aptarnavimą ir remontą Ukmergėje, Vasario 16-osios g. esančiame „Bolt“ paspirtukų sandėlyje.

Pastaruoju metu daug diskutuojama, ar nereikėtų drausminti paspirtukininkus, nes jie nepaiso saugaus greičio, dažnai susižaloja patys, kelia pavojų pėstiesiems. Ši saugumo problema jau gvildenama ne tik Lietuvoje. Pavyzdžiui, Paryžiaus gyventojai balandžio 2-ąją vyksiančiame referendume bus kviečiami pasisakyti, ar mieste reikėtų palikti elektrinių paspirtukų nuomos paslaugas. Kritikai sako, kad šių transporto priemonių vairuotojai tik paviršutiniškai laikosi kelių eismo taisyklių. Jie dažnai nepaiso draudimų važiuoti šaligatviais arba stato paspirtukus bet kaip, kai kurie palieka juos parkuose arba net išmeta neleistinose vietose. Tuo tarpu šios transporto priemonės entuziastai giria paspirtukų parkus kaip greitą ir netaršią alternatyvą automobiliams ar perpildytam viešajam transportui.

Lietuvoje dar pernai buvo parengtas įstatymo projektas, pirmąkart apibrėžiantis paspirtukų eismą. Tikimasi, kad šiemet projektas galėtų būti svarstomas ir tvirtinamas Seime. Viena iš efektyviausių priemonių, kaip galima labiau sumažinti sunkių traumų tikimybę – riboti maksimalų paspirtuko išvystomą greitį.

Elektrinis paspirtukas, kurio greičio apribojimas nustatytas iki 25 km/val. ir galingumas neviršija 1 kw, yra priskiriamas motoriniam dviračiui. Tokio paspirtuko vairuotojas turi laikytis Kelių eismo taisyklių reikalavimų, kurie taikomi dviračio vairuotojams.

„Bolt“ bendrovės pranešime skelbiama, kad praėjusiais metais, „Bolt” išplėtė greičio ribojimo zonas Vilniuje ir Kaune, konsultuojamasi ir su kitais miestais. „Bolt“ paspirtukais Lietuvoje naudojasi Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Panevėžio, Šiaulių, Alytaus, Marijampolės, Mažeikių, Kėdainių, Tauragės, Ukmergės, Jonavos, Trakų, Kazlų Rūdos gyventojai ir šių miestų svečiai.

Parengus straipsnį sulaukėme ir „Bolt“ komunikacijos atstovo Lietuvoje Manto Čižo trumpo komentaro. Jis patikino, jog bendrovės teikiamų paslaugų Ukmergėje sąlygos buvo derintos su rajono savivaldybe. Elektriniais paspirtukais, pasak M. Čižo, galės naudotis visi.

„Paspirtukų skaičiaus negalime atskleisti“, – pridūrė „Bolt“ atstovas.

Palikite komentarą apie straipsnį

 • cha :
  ale gerai miesto vadovai dirba- nieko nežino...kaip visada, matyt neatgule į stalčius kazkas
 • 6 palata :
  Kaip nederino... pamirso vice mere?
 • Jola :
  Vos spėjau ant posūkio mašina pristabdyti!!! Lekia glusai su paspirtukas,nieko nemato ir net nenori matyti! Ne vienam ir vidurinį pirštą parodo. Kažkam biznis,o kažkam nervų kamuolius! Kaip galima išleisti į gatves,jei nebuvo niekur suderinta.Pasidomesim kur reikia!
 • Aidas :
  Dviracius reikia mint o ne su paspirtukais vazinet ir stuburus gadint
 • Pastebėjimas :
  Prie juros 1 valanda issinuomot kainuoja 7 eurus, o stai Ukmergeje jau virs 10 iseina
 • traumatologas :
  Valio, traumatologai turės daug darbo :))
 • Aha :
  Jau pirma paspirtuku atsiradimo diena maciau kaip vienas plojosi,veliau vaikai vos po masina nepalindo skrisdami per pesciuju pereja. Bet problema ne paspirtukuose,o zmoniu atsakomybes uz savo veiksmus nebuvime. Turi buti kazkokie bent minimalus mokymai eismo ir paspirtuku naudojimo taisykliu. O ne kaip dabar,vaikai ima paspirtukus ir vaziuoja kur nori ir kaip nori - prekybos centro aikstele,autobusu stoties aikstele,per pesciuju perejas net nepristabde ir t.t.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas