Naujausi, Nuomonių telefonas

Pasipiktino padidintu įkainiu

Nijolė STUNDŽIENĖ

 

Pašilės gyventojas norėjo sužinoti, kuo remdamasi UAB „Ukmergės butų ūkis“ nuo šių metų vasario daugiabučių gyventojams padidino mokestį už šildymo sistemos priežiūrą.

„Aš už sausio mėnesį mokėjau 2,66 Eur, o už vasarį turiu pakloti 7,76 Eur. Per mėnesį šios paslaugos pabrango beveik tris kartus. Suprantame, kad Butų ūkio įmonės darbuotojai nori pasikelti sau atlyginimus, bet nereikėtų to daryti gyventojų sąskaita. Juk su mumis įkainių didinimo niekas nederino. Be to, šilumos sistemos priežiūra nereikalauja daug darbo, specialistas apsilanko vieną kartą per tris mėnesius. Ten nieko nereikia daryti. Taigi, įkainio padidinimą galiu pavadinti eiliniu pasipinigavimu…“ – neslėpdamas pasipiktinimo kalbėjo į redakciją skambinęs pašiliškis.

UAB „Ukmergės butų ūkis“ direktorius Raimondas Baltaduonis paaiškino, jog nauji daugiabučių namų šilumos ir karšto vandens priežiūros įkainiai buvo nustatyti dar praėjusių metų gruodžio 21 dienos rajono Savivaldybės tarybos sprendimu ir įsigaliojo nuo šių metų vasario 1 dienos. Pasak direktoriaus, informacija gyventojams apie naujus įkainius buvo paviešinta daugiabučių namų skelbimų lentose ir bendrovės internetiniame tinklapyje.

„Šilumos ir karšto vandens priežiūros įkainis paskutinį kartą buvo tvirtintas 2010 metais, o 2015-iais kaina tik perskaičiuota į eurus, – situaciją komentavo R. Baltaduonis. – Kadangi pastaruosius metus stipriai keitėsi ekonominė situacija, bendrovė, remiantis teisės aktais, kreipėsi į savivaldybę dėl kainos peržiūrėjimo. Ukmergės rajono savivaldybės administracija, vadovaujantis Valstybės energetikos reguliavimo tarnybos (VERT) rekomendacijomis, įmonėje „Sistela“ nupirko kainų skaičiavimo paslaugą pagal VERT patvirtintą metodiką. Minėta įmonė ir atliko skaičiavimus. Aišku, kai dvylika metų niekas kainos už šias paslaugas nedidino, gyventojams šis skirtumas atrodo per didelis. Tačiau šiuos įkainius nustatėme ne mes patys.“

Direktorius nenorėjo sutikti su Pašilės gyventojo teigimu, jog šilumos sistemos priežiūra nereikalauja darbo: „Yra šilumos įrenginių priežiūros taisyklės, kuriose nurodyti visi privalomi priežiūros darbai ir būtina dokumentacija. Be to, mes esame tikrinami, ar viską padarėme. Gyventojai kartais tiesiog to nemato“.

UAB „Ukmergės butų ūkis“ vadovas nemano, jog Savivaldybės tarybos patvirtinti nauji įkainiai yra eilinis pasipinigavimas. Pasak R. Baltaduonio, per 12 metų pasikeitė ekonominė situacija, išaugo minimalus atlyginimas, išlaidos…

Palikite komentarą apie straipsnį

 • Opozicija :
  Būtų ūkis nesurenka eurų kotedžų baloje statybai, kam dar neaišku darbas sunkus bet nematomas, dokumentacijos pildymas pabrango :)))....
 • Sutapimas? :
  Ir Ukmergės vandenys pakėlė kainą nuo šiandien?
 • O.k. :
  Kreipkites i konkurencijos tarnyba, o ne blevizgaukit vieni pries kitus pakampese.
 • Aha :
  Monopolija - isede konkurentus. Dabar daro ka nori. Kodel anksciau ikainiu nuo lempos nekele??? Nes zinojo,kad zmones tiesiog pasius ant 3 raidziu...o dabar nebera ka siusti - nes nera is ko rinktis. Pasikeite ekonomine situacija - o zmonems ekonomine situacija nesikeite??? Kodel zmonems atlyginimu ir pensiju 2 kart nekelia - juk prekiu ir paslaugu kainos bei mokesciai pakilo 2-3 kartus - tai kodel atlyginimai ir pensijos nekeliami dvigubai??? (Del pasikeitusios ekonomines situacijos?)

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas