Deltuvos parapijiniai senelių namai.

Aktualijos, Naujausi

Ukmergės rajone planuojama statyti privačius senelių namus

Nijolė STUNDŽIENĖ

 

Rajono savivaldybės meras artimiausiu metu ketina pasirašyti susitarimo memorandumą su Prancūzijos įmone „OPI Conseil“, valdančia „Senior Group“ prekės ženklą. Prancūzai Ukmergėje planuoja statyti senyvo amžiaus žmonėms skirtus socialinės globos namus ir teikti atitinkamas paslaugas.

„Gimtosios žemės“ kalbinta rajono savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriaus vedėja Asta Leonavičienė sakė, jog memorandumas, kuriam pritarė Savivaldybės taryba, jau paruoštas ir kovo mėnesį bus pasirašytas. Tokius susitarimus, kaip sakė vedėja, įmonė „OPI Conseil“ jau yra pasirašiusi su Jonavos, Jurbarko, Alytaus miesto, Telšių, Švenčionių, Mažeikių, Šakių, Tauragės, Plungės ir Vilniaus rajonų bei kitomis savivaldybėmis.

„Prancūzijoje veikiančios įmonės atstovai buvo atvykę į Ukmergę ir pristatė savo viziją. Jų tikslas – plėtoti senjorų globos instituciją Lietuvoje, bendradarbiauti su savivaldybe socialinių paslaugų teikimo klausimais“, – pasakojo A. Leonavičienė.

„Senior Group“ dar 2018 metais pradėjo veiklą Baltijos šalyse ir šiuo metu Latvijoje turi septynias šeimų tipo senjorų globos rezidencijas. Nuo 2019-ųjų Rygos senjorams taip pat teikiama prižiūra jų namuose.

Praėjusiais metais „Senior Group“ atkeliavo ir į Lietuvą. Pasak A. Leonavičienės, socialinės globos įstaigą prancūzai jau yra pastatę Panevėžyje, taip pat šio miesto senjorams teikiama priežiūra jų pačių namuose.

Kaip skelbiama, prancūzų tikslai yra dideli – iki 2026 metų Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje ketinama pastatyti 25–30 senelių namų kvartalų. Visos investicijos būtų privačios, jokio prisidėjimo iš savivaldybių neprašoma.

„Įmonė Ukmergės rajone ieško maždaug hektaro dydžio žemės sklypo ar pastato, kurį būtų galima pritaikyti ir jame įkurti socialinės globos namus senyvo amžiaus ar negalią turintiems asmenims. Viename plote būtų keli nedideli, atskiri modernūs nameliai, pvz., dviejų korpusų, kuriuose gyventų po 6–7 asmenis. Čia galėtų įsikurti ir gauti paslaugas senyvo amžiaus žmonės. Numatytas ir atskiras namas alzheimeriu sergantiems asmenims. Nameliuose žmonės gyventų kaip šeimoje, būtų modernios priemonės, tokios kaip detektoriai, kai reikia skubios pagalbos ar žmogus iškrito iš lovos ir pan.“, – apie „Senior Group“ atstovų ketinimus pasakojo A. Leonavičienė.

Ji patikslino, jog tinkamo sklypo ar pastato įmonė ieško pati, gali pirkti iš privačių asmenų ar dalyvauti aukcione.

Pasak Socialinės paramos skyriaus vedėjos, viešajai įstaigai „Senior Panevėžys“ jau suteikta teisė Ukmergėje teikti akredituotą socialinę priežiūrą.

„Minėtos įstaigos atstovai kreipėsi į Ukmergės rajono savivaldybės administraciją, kad galėtų akredituotis pagalbos į namus paslaugų teikime, – pasakojo A. Leonavičienė. – VšĮ „Senior Panevėžys“ jau teikia paslaugas trims Ukmergės rajono gyventojams, dar trims vertinamas socialinių paslaugų poreikis. Mes susitikimo metu išreiškėme norą, kad panevėžiečiai paslaugas teiktų seniūnijose, kurių neapima Socialinių paslaugų centras ir mūsų rajono akredituotos šiai paslaugai teikti Ukmergės krašto neįgaliųjų sąjunga bei Ukmergės rajono neįgaliųjų draugija.“

Pasak pašnekovės, mūsų rajone yra tik dveji parapijiniai senelių namai – Deltuvoje ir Želvoje. Kadangi susidaro eilės norintiems ten patekti gyventi, artimieji savo tėvus ar giminaičius apgyvendina kituose rajonuose.

„Socialinių globos namų poreikis Ukmergės rajone tikrai yra didelis“, – pridūrė A. Leonavičienė.

 

Rajone veikiantys Deltuvos ir Želvos parapijiniai senelių namai nesutalpina visų norinčių ten gyventi.

Nuotraukos iš redakcijos archyvo

Palikite komentarą apie straipsnį

 • **** :
  Dali pinigu vaziuoja seimininkams, kad likt nenubaudziamiems... ir su 200 privalo priimti. Meluoja paprastiems zmonems ir tiek. I Vilniu paskambinkit, viska isaiskins. O cia tik mela isgirsi. Ane juratyt?
 • Senis :
  Su mano pencija 330priimsi bet kut pinigu plovimas eina tai ppzdec nieks nieko nemato jau ne metus o desimtmeciu skaiciuojam bet kaikas turi nelieciamybe oij nezinojau ir ttt
 • O.k. :
  Ir toliau plaus pinigelius... Kaip gali tokiam reikalui vadovauti zmogus su priklausomybe...
 • Saulė :
  Ar paslaugų kokybė atitiks kainą.Va klausimas?

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas