Asociatyvi nuotrauka.

Sveikata

Kovą siautėja geomagnetinės audros

Sklindant žiniai, kad Lietuvoje kovo mėnesį siautėja geomagnetinės audros, įvardijama, kad šiuo laikotarpiu gyventojus gali kamuoti padidėjęs kraujospūdis, galvos, raumenų ir sąnarių skausmai, bendras silpnumas bei netgi lėtinių ligų paūmėjimas. Vaistininkė Elvyra Ramaškienė teigia, kad šiuos sveikatos pokyčius tikrai gali pajusti ne kiekvienas, o visgi su tuo susidūrus svarbiausia pasirūpinti individualių simptomų malšinimu.

 

Padidėjęs kraujospūdis

Pakilus kraujospūdžiui vaistininkė pirmiausia skatina skirti laiko kvėpavimo pratimams, nes jie gali padėti sureguliuoti kraujo spaudimą.

„Daugiausiai dėmesio reikėtų skirti ilgam iškvėpimui. Pasistenkite kvėpuoti lėtesniais įkvėpimais ir iškvėpimais – įkvėpkite skaičiuodami iki trijų, o iškvėpkite suskaičiavę nuo vieno iki šešių. Taip pat sumažinti spaudimą gali padėti ir aminorūgštis L-arganinas, nes jis didina deguonies kiekį kraujyje ir juo aprūpina mūsų raumenis. Šią aminorūgštį galima rasti ne tik maisto papilduose, bet ir žalių burokėlių sultyse ar česnakuose. Taip pat nepamirškite paprasčiausio pailsėjimo gryname ore. Dar padėti gali ir vaistažolių pagrindo raminamieji lašeliai su magniu“, – pasakoja E. Ramaškienė.

Raumenų ir sąnarių skausmas

Pasak vaistininkės, skundžiantis raumenų ir sąnarių skausmais gali pagelbėti šilumos terapijos, kurios atpalaiduoja įsitempusius raumenis bei palengvina jų nemalonius spazmus.

„Norėdami atpalaiduoti skaudančius raumenis ir sąnarius, į pagalbą pasitelkite šildomus tepalus arba pleistrus, taip pat gali praversti guminė šildomoji pūslė, pripildyta šilto vandens. Be to, nepamirškite šiltos vonios. Nuo šilumos kraujagyslės išsiplečia ir suaktyvina kraujotaką, todėl greičiau atsistato skaudanti mūsų kūno dalis. Tai reikėtų daryti bent tris kartus dienoje po 10–15 minučių”, – pataria specialistė.

Galvos skausmas

Galvos skausmai dažnai gali prasidėti palengva, teigia vaistininkė. Anot jos, pirmiausia pradeda mausti kaktą, tuomet skausmas keliauja į smilkinius ir pakaušį, kol pasiekia kaklą ir pečius.

„Kartais tenka išgirsti pacientų istorijų, jog šie susidūrę su galvos skausmu neskuba vartoti jį malšinančių vaistų. Ir tai yra gerai. Tokiais atvejais svarbiausia atkreipti dėmesį – galbūt seniai gėrėte vandens, nes tuomet gali pakakti paprasčiausiai vienos stiklinės ir trumpo prigulimo poilsiui. Jeigu vis tiek jaučiate, kad skausmas nepraeina, tuomet nelaukite, kol šis dar labiau sustiprės ir išgerkite ibuprofeno, aspirino arba paracetamolio. Jei vaistai nepadėjo, vis tiek tabletės nekartokite bent 4-6 valandas”, – rekomenduoja E. Ramaškienė.

Pykinimas

Jeigu pradėjo kankinti pykinimas, vaistininkė pataria neskubėti gerti vaistų, o pirmiausia išbandyti praktinius patarimus bei įsidėmėti klaidas, kurių nevertėtų daryti.

„Pajutę pykinimą, visų pirma pakvėpuokite grynu oru, reguliariai mažais gurkšneliais gerkite šaltą vandenį, taip pat tinka imbierų arba pipirmėčių arbata. Venkite riebaus, kepto ir stiprų kvapą turinčio maisto. Taip pat neskubėkite valgyti dideliais ir greitais kąsniais arba gerti skysčių be perstojo, nes tai gali paskatinti skrandžio sustojimą. Be to, jaučiant šį diskomfortą, nepamirškite patogios aprangos, kuri neveržtų pilvo arba juosmens srities. Skirkite daugiau laiko poilsiui, prigulkite“, – pataria vaistininkė.

„G. ž.“ inform.

Palikite komentarą apie straipsnį

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas