Asociatyvi nuotrauka.

Aktualijos

Vyksta pakartotinis balsavimas iš anksto

Antradienį, kovo 14 dieną, prasidėjo balsavimas iš anksto Lietuvos savivaldybėse. Rinkėjai balsuoja rinkdami 34 Lietuvos savivaldybių merus, tarp jų – ir Ukmergės. Rinkėjai, kurie dėl įvairių priežasčių negalės balsuoti sekmadienį, kviečiami pasinaudoti galimybe balsuoti iki rinkimų dienos.

Pakartotinis balsavimas iš anksto organizuojamas kovo 14-16 dienomis, nuo 7 valandos ryto iki 20 valandos vakaro. Ukmergėje balsuoti iš anksto, kaip ir pirmo turo metu, galima rajono savivaldybėje, Kęstučio a. 3.

Pakartotinio balsavimo metu balsuojama už vieną iš dviejų daugiausiai balsų pirmajame rinkimų ture surinkusių kandidatų į savivaldybės merus.

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) pažymi, kad balsuoti iš anksto visoje Lietuvoje gali tik tie rinkėjai, kurie savo gyvenamąja vietą yra deklaravę savivaldybėse, kuriose vyksta antrasis rinkimų turas. Rinkėjams, kurių savivaldybėse merai jau išrinkti per I rinkimų turą, balsuoti nebebus galimybės. Savo pilietinę pareigą jie jau atliko.

Į balsavimo vietas dėl pagrįstų priežasčių negalintiems atvykti rinkėjams kovo 15–17 dienomis numatytas balsavimas specialiuosiuose punktuose. Ukmergės rajone tradiciškai balsavimas vyks dviejuose specialiuose punktuose – Jasiuliškių socialinės globos namuose ir VšĮ Ukmergės ligoninėje. Čia balsuoti bus galima kovo 16 dieną, ketvirtadienį. Jasiuliškiuose balsavimas vyks 9–13 valandomis, ligoninėje – 11–13 valandomis.

Kovo 17–18 dienomis rinkimų komisijų nariai organizuos balsavimą rinkėjų namuose. Balsuoti namuose gali neįgalieji, neįgaliuosius namuose slaugantys asmenys, dėl ligos nedarbingi žmonės.

Kovo 19-ąją, sekmadienį, rinkėjai savo pilietinę valią išreikšti kviečiami į savo rinkimų apylinkes, kurios darbą pradės 7 val. ryto ir balsavimą organizuos iki 20 val. vakaro.

VRK primena, kad svarbiausias rinkėjo dokumentas einant balsuoti yra asmens dokumentas: Lietuvos Respublikos pasas, asmens tapatybės kortelė. Taip pat tinka ir kiti Lietuvos Respublikoje išduoti dokumentai, kuriuose yra rinkėjo nuotrauka ir asmens kodas: vairuotojo pažymėjimas, diplomatinis pasas ir pan.

„G. ž.“ inform.

Palikite komentarą apie straipsnį

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas