Asociatyvi nuotrauka.

Nuomonių telefonas

Mokestis priklauso nuo pajamų

Nijolė STUNDŽIENĖ

 

Į redakciją kreipėsi Gedimino gatvėje gyvenantis vyras, kuris dalinosi savo samprotavimais dėl išaugusio mokesčio už jam teikiamas socialines paslaugas. Pasak skaitytojo, tris kartus per savaitę jį lanko Socialinės paramos centro socialinė darbuotoja. Ji vyriškiui nuperka ir atneša maisto produktų, kitų daiktų, kartais išverda pietus, sutvarko kambarius…

„Darbuotoja pas mane būna 2 valandas. Anksčiau už jos darbą mokėjau po 3 eurus, o šiemet – jau po 5 eurus. Suprantu, kad šis mokestis išaugo, nes nuo šių metų gaunu 70 eurų didesnę pensiją. Tačiau už socialinės darbuotojos paslaugas moku taip pat gerokai brangiau, jau beveik 96 eurus, nors anksčiau tai atsieidavo tik 56 eurus… “ – apgailestavo Stasys. Jis pridūrė, jog nesitikėjo, kad šis mokestis padidės net 40 eurų.

Ukmergės socialinių paslaugų centro direktorė Kristina Karpovienė, atsakydama ukmergiškiui, informavo, kad asmens (šeimos) finansinės galimybės mokėti už pagalbos į namus paslaugas vertinamos vadovaujantis Mokėjimo už socialines paslaugas tvarkos aprašu, patvirtintu Ukmergės rajono savivaldybės tarybos sprendimu. Šiuo metu patvirtinta 1 valandos paslaugos kaina yra 10 eurų.

„Mokėjimo už pagalbos į namus paslaugas dydis nustatomas atsižvelgiant į asmens (šeimos) pajamas, – aiškino direktorė. – Jei žmogus gauna 1–2 valstybės remiamas pajamas (VRP), t. y. 314 eurų, jam paslaugos teikiamos nemokamai (šiuo metu 1 VRP yra 157 Eur); kai pajamos siekia 2–3 VRP (314-471 Eur) – 1 val. kaina 2 Eur (mokama ne daugiau 5 proc. asmens pajamų); 3–4 VRP (471-628 Eur) – 1 val. kaina 5 Eur (mokama ne daugiau 10 proc. asmens pajamų); 4–5 VRP (628-785 Eur) – 1 val. kaina 8 Eur (mokama ne daugiau 15 proc. asmens pajamų); 5 VRP ir virš 785 Eur – 1 val. kaina 10 Eur (mokama ne daugiau 20 proc. asmens pajamų).“

Pasak direktorės, pasikeitus Lietuvos Respublikos Vyriausybės nustatytam VRP dydžiui ar asmens pajamoms, Socialinių paslaugų centro atsakingas socialinis darbuotojas iš naujo vertina asmens (šeimos) finansines galimybes, perskaičiuoja mokestį, informuoja paslaugų gavėją, pasirašant susitarimą dėl sutarties pakeitimo.

Palikite komentarą apie straipsnį

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas