Asociatyvi nuotrauka.

Aktualijos

Ūkininkams mokama susietoji parama už gyvulius

Nacionalinė mokėjimo agentūra (NMA) kovo 1 d. pradėjo mokėti susietąją paramą už 2022 m. laikytus gyvulius.

Pirmąją mokėjimų dieną 20,5 tūkst. ūkininkų buvo numatyta išmokėti 18,8 mln. Eur paramos už mėsinius galvijus, mėsines avis, pieninių veislių bulius ir pienines ožkas. Iš viso bus išmokėta 24 mln. Eur susietosios paramos, kuri pasieks 23 tūkst. pareiškėjų.

Už 2022 m. laikytus daugiau kaip 161 tūkst. mėsinių galvijų bus išmokėta per 16,1 mln. Eur susietosios paramos, už beveik 160 tūkst. laikytų mėsinių avių – daugiau kaip 2,4 mln. Eur, už daugiau kaip 47,5 tūkst. laikytų pieninių veislių bulių – per 5,3 mln. Eur, už laikytas daugiau kaip 9,5 tūkst. pieninių ožkų – beveik 269 tūkst. Eur.

Nors pagal teisės aktus išmokų mokėjimo termino pabaiga yra birželio 30 d., NMA susietąją paramą pareiškėjams, kurie atitinka susietosios paramos reikalavimus, planuoja išmokėti iki kovo pabaigos.

NMA primena, jog susietoji parama už gyvulius yra mokama ūkininkams, nepertraukiamai išlaikiusiems gyvulius ne mažiau nei 30 kalendorinių dienų ir įvykdžiusiems susietosios paramos už mėsinius galvijus, mėsines avis, pieninių veislių bulius ir pienines ožkas administravimo, kontrolės bei mokėjimo taisyklių reikalavimus. Gyvuliai turėjo būti suženklinti ir įregistruoti Ūkinių gyvūnų registre ne vėliau kaip iki 2022 m. lapkričio 30 d.

Žemės ūkio ministro įsakymu nustatyti tokie 2022 metų susietosios paramos išmokų dydžiai: už mėsinį galviją – 99,91 Eur už vnt.; už mėsinę avį – 15,15 Eur už vnt.; už pieninės veislės bulių – 112,89 Eur už vnt.; už pieninę ožką – 28,09 Eur už vnt.

„G. ž.“ inform.

Palikite komentarą apie straipsnį

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas