Asociatyvi nuotrauka.

Nuomonių telefonas

Rinkėja pasigedo informacijos apie kandidatus

Loreta EŽERSKYTĖ

„Nuomonių telefonu“ paskambinusi pensininkė Ona sakė, kad yra pilietiška, visada dalyvauja rinkimuose ir balsuoja. Tačiau skaitytoja neslėpė, kad susidūrė su aktualia problema: ji nepažįsta daugelio kandidatų į savivaldybės tarybą, todėl vien pagal vardą ir pavardę, parašytus biuletenyje, jai sunku nuspręsti, už ką atiduoti balsą.

„Esu garbaus amžiaus, mano akys operuotos, todėl visiškai negaliu naudotis kompiuteriu. Kad sužinočiau naujienas, skaitau spaudą, kiekvieną savaitę reguliariai vaikštau į biblioteką. Netrukus vyks rinkimai, kuriuose rinksime merą ir savivaldybės tarybą. Norint pasirinkti, už ką atiduoti balsą, reikia kandidatus pažinoti arba bent turėti apie juos informacijos. Apie kandidatus į rajono merus visi rajono gyventojai šiek tiek žino, galbūt juos ir pažįsta. Bet kandidatai į tarybą – visai kas kita, dauguma pavardžių net negirdėtos. Manau, kad žinodama, kokį kandidatas turi išsilavinimą, kokia jo darbinė praktika, užimamos pareigos, jau galiu spręsti apie jo gebėjimus būti tarybos nariu, tinkamai eiti šias atsakingas pareigas. Deja, informacija apie kandidatus prieinama tik tiems, kurie naudojasi internetu. Drįsčiau teigti, kad nemažos dalies vyresnių žmonių, kurie, beje, yra aktyviausi rinkėjai, informacija apie kandidatus nepasiekia. Valstybė partijų veiklai kiekvienais metais skiria dotaciją. Mano galva, partijos iš gaunamų lėšų turėtų būti įpareigojamos išleisti kažkokius leidinėlius su informacija apie rinkimuose dalyvaujančius kandidatus, pateikti jų biografiją, nuotraukas. Esu įsitikinusi, jog tai prisidėtų prie rinkėjų aktyvumo. Juk neretai pasakoma: ko aš eisiu balsuoti, jei nepažįstu kandidatų?“ –mintimis dalijosi laikraščio skaitytoja.

Susisiekėme su Vyriausiąja rinkimų komisija. Mokymų ir komunikacijos skyriaus patarėja (atstovė spaudai) Indrė Ramanavičienė padėkojo už iškeltą klausimą. „Nuoširdžiai džiaugiamės, kad rinkėjai aktyviai domisi artėjančiais rinkimais ir juose kandidatuojančiais asmenimis. Vyriausioji rinkimų komisija negali įpareigoti politinių organizacijų spausdinti leidinių apie kandidatus. Taip pat įstatymas nenumato jiems prievolės platinti tokią informaciją popieriniu formatu“, – sakė atstovė spaudai.

Pasak I. Ramanavičienės, artėjant savivaldybių tarybų rinkimams, kiekvienos Lietuvos savivaldybės rinkimų komisija parengia ir išleidžia informacinį leidinį apie kandidatus į merus ir kandidatų sąrašus, kurie dalyvauja rinkimuose toje konkrečioje savivaldybėje. Elektroninę leidinio versiją galima parsisiųsti iš VRK svetainės (https://www.vrk.lt/kandidatu-narius-merus-partiju-politiniu-komitetu-rinkimu-pl-2023-sav) ir atsispausdinti, o popierinį leidinį galima gauti pasiskambinus į savivaldybės rinkimų komisiją.

Primename, kad iš viso šiuose rinkimuose kandidatuoja beveik 14 tūkstančių kandidatų, todėl išleisti popierinius leidinius su jų biografijomis ir kita aktualia informacija Vyriausiajai rinkimų komisijai kainuotų nemažai valstybės biudžeto lėšų, tad siekiant jas naudoti efektyviai, aktualiausią informaciją apie rinkimus skelbiame Vyriausiosios rinkimų komisijos interneto svetainėje www.vrk.lt.

Nuoširdžiai tikimės, kad bibliotekos, kurioje lankosi rinkėja, darbuotojos padės surasti rinkėjai ją dominančią informaciją apie jūsų savivaldybėje iškeltus kandidatus“, – kalbėjo I. Ramanavičienė.

Palikite komentarą apie straipsnį

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas