Asociatyvi pexels.com nuotrauka

Įvairūs

Dideli kroviniai: kaip paruošti paletes transportavimui?

Daugeliui pakuoti tam tikrus daiktus tikrai yra tekę ne kartą ir ne du. Kalbant apie mažas pakuotes dažniausiai didelių problemų nekyla – svarbu tinkamai apvynioti, apklijuoti ir supakuotas daiktas yra paruoštas kelionei. Tačiau didelių krovinių pakavimas vis dar kelia nemažai klausimų. Kaip saugiai į reikiamą vietą pristatyti didelius krovinius? Kokias pakavimo medžiagas pasirinkti?

Verta pastebėti, jog tuomet, kai reikia gabenti didelius krovinius, sunkias pakuotes ar didelį kiekį tam tikrų prekių, paletė – geriausias ir ekonomiškiausias pasirinkimas. Tačiau tik tinkamai supakuotas krovinys ir tik tinkamai paruošta paletė gali užtikrinti saugų bei sklandų transportavimą. Sužinokite, kaip tinkamai paruošti ir pakrauti paletes, siekiant saugiai iš taško A į tašką B pristatyti didelį krovinį.

Pakavimui – tik kokybiškos ir tvirtos medžiagos

Kalbant apie didelių krovinių pakavimą, pirmiausia, reikia suprasti, kas yra didelis krovinys. Remiantis specialistų rekomendacijomis, krovinys, kurio svoris siekia 30 kg ir daugiau yra laikomas stambiagabaričiu ir norint tokį krovinį saugiai transportuoti geriausia yra jį pakrauti ant paletės. Derėtų atkreipti dėmesį į tai, kad krovinio transportavimas ant paletės suteikia tam tikrą apsaugą, tačiau prieš pakraunant paletę, visų pirma, labai svarbu stambiagabaričius krovinius tinkamai supakuoti, kam bus reikalingos kokybiškos bei tvirtos pakavimo medžiagos. Dažniausiai dideli kroviniai yra transportuojami dėžėse, tad verta žinoti, kaip šias dėžes supakuoti:

  • Naudokite tvirtas, naujas dėžes. Senos, jau ne kartą naudotos dėžės didelių krovinių pakavimui netinka, nes gali neatlaikyti transportavimo – suplyšti ar kitaip deformuotis. Taip pat labai svarbu dėžes užklijuoti aukštos kokybės pakavimo juosta.
  • Užtikrinkite saugumą dėžės viduje. Pakuodami krovinius į dėžes rinkitės tinkamas pakavimo medžiagas, tokias kaip pakavimo popierius, burbulinė plėvelė ar oro pagalvės. Šios pakavimo medžiagos padės išvengti krovinio judėjimo ir galimų pažeidimų pervežimo metu.
  • Pasirinkite tinkamo dydžio dėžę. Dėžė negali būti per maža ar pernelyg didelė, joje turi būti pakankamai vietos kroviniui. Be to, svarbu ir tai, kad iš visų dėžės pusių būtų palikti maždaug 5 cm tarpai papildomam paminkštinimui.

Akcentuotina, kad vertingi kroviniai, tokie kaip senoviniai baldai, meno kūriniai, specifinė įranga, turėtų būti gabenami dėžėse. Kokybiškos, tinkamai paruoštos dėžės suteikia didžiausią apsaugą ir visuomet yra rekomenduojamos brangių, trapių daiktų transportavimui.

Svarbu pasirinkti tinkamą paletę

Atsakingai ir kruopščiai supakavus didelį krovinį laukia kitas žingsnis – paletės pasirinkimas. Verta žinoti, kad galima rasti įvairių tipų paletes, todėl savo kroviniui reikia išsirinkti tinkamiausią. Kaip tai padaryti? Pasinaudokite vertingais patarimais:

  • Renkantis paletę didelio krovinio transportavimui svarbu atkreipti dėmesį į jos matmenis. Atminkite, jog paletės dydis privalo būti derinamas su krovinio dydžiu. O tai reiškia, kad ant paletės padėtas krovinys turi maksimaliai išpildyti paletės plotą. Taip pat labai svarbu, jog krovinio kraštai neatsidurtų už paletės ribų.
  • Dar vienas svarbus niuansas – paletės tvirtumas. Būtina įsitikinti, kad paletė gali atlaikyti transportuojamo krovinio svorį. Ne ką mažiau svarbu ir tai, kad krovinys neviršytų leistino svorio, kurį paletė yra pajėgi išlaikyti, nes kyla grėsmė, jog paletė gali sulūžti ar įskilti.
  • Privalu, kad paletė atitiktų visus transportavimo reikalavimus. Įskilusios, sulūžusios ar kitaip pažeistos paletės nėra tinkamos krovinių gabenimui. Jei paletė yra medinė, tuomet iš jos neturi išlįsti vinys, o mediena negali būti supuvusi.

Teisingai sukraukite ir apsaugokite

Daugiausiai klausimų kyla tiems, kurie gabena ne vieną, o kelis stambiagabaričius krovinius. Todėl reikia žinoti, kaip teisingai sukrauti dėžes ant paletės, kad būtų užtikrintas saugus jų transportavimas:

  • Kraudami krovinius ant paletės tolygiai paskirstykite svorį ir sukraukite dėžes lygiais stulpeliais.
  • Tarp dėžių sluoksnių naudokite gofruoto kartono arba kieto kartono paminkštinimus tam, kad efektyviai paskirstytumėte svorį ir apsaugotumėte apatinį sluoksnį.
  • Įsitikinkite, kad supakuotos paletės viršus yra plokščias. Tai labai svarbu siekiant sumažinti krovinių sugadinimo riziką.
  • Sunkesnes dėžes dėkite apačioje, o lengvesnes – viršuje.

Būtina akcentuoti ir tai, kad nepaisant to, koks krovinys yra gabenamas, jis turi būti tvirtai pritvirtintas prie paletės, naudojant specialius diržus arba juostas ir suvyniotas į tamprią plėvelę, kad dėžės viena nuo kitos neatsiskirtų.

Nepamirškite paženklinti

Norint, kad stambiagabaričiai kroviniai ne tik saugiai, bet ir sklandžiai nukeliautų į tam tikrą vietą ir pasiektų gavėją labai svarbu nepamiršti jų tinkamai paženklinti. Pažymėtina, kad kiekviena dėžė esanti ant paletės turi būti paženklinta atskirai. Taip pat paženklinti reikia ir kiekvieną paletės pusę vadovaujantis vežėjo instrukcijomis. Tad prieš transportuojant krovinį pasirūpinkite jo važtaraščiu.

Kas turėtų būti nurodyta važtaraštyje? Važtaraštyje pateikiama informacija apie siuntėją, gavėją, išsiuntimo datą ir apie tai, kas transportuojama. Paprastai tai reiškia, kad reikia įtraukti tiek siuntėjo, tiek gavėjo telefono numerius, adresą, pašto kodą. Taip pat važtaraštyje gali būti įrašyti ir kiti duomenys – krovinio pristatymo terminas, jo įvertinimas, transportavimo sąlygos ir kt. Verta atkreipti dėmesį į tai, kad važtaraštį rekomenduojama klijuoti ant dėžių, o ne ant išorinės tamprios plėvelės, nes plėvelė krovinio gabenimo metu gali plyšti.

Jei abejojate, kreipkitės į profesionalus

 Transportuojant didelius krovinius išties reikia apgalvoti nemažai niuansų. Labai svarbu pasirinkti kokybiškas, krovinio saugumą garantuojančias pakavimo medžiagas, išsirinkti tinkamą paletę ir teisingai paruošti ją transportavimui. Tad jei abejojate savo pasirinkimais, visuomet galite kreiptis pagalbos į profesionalus, kurie padės rasti geriausias pakavimo medžiagas ir patars, kaip paruošti paletę. Derėtų pastebėti, jog nepaisant to, kokį krovinį norite transportuoti, svarbiausia – jo saugumas, todėl pasinaudoti specialistų patarimais yra visada naudinga.

Reklama

Palikite komentarą apie straipsnį

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas