Asociatyvi nuotrauka.

Įvairūs

Nuo ko priklauso žiūronų kokybė?

Geriausias būdas įvertinti žiūronų optines charakteristikas ir naudojimo paprastumą – nueiti į parduotuvę ir peržiūrėti kelis variantus prieš galutinai pasirenkant. Be to, čia yra keletas pagrindinių dalykų, kuriuos galime padėti suprasti renkantis jums geriausius žiūronus, kadangi nuo to ir priklauso žiūronų kokybė.

Ką reiškia skaičiai (specifikacijos) ant žiūronų? Žiūronų modelių numeriai iš esmės parodo jų stiprumą (padidinimo galią) ir dydį (objektyvaus lęšio skersmenį). Pavyzdžiui, 8×42 žiūronuose „8“ yra padidinimo galia, o „42“ yra objektyvo lęšių (arčiausiai žiūrimo objekto) skersmuo (milimetrais). Objektyvaus lęšio dydis leidžia suprasti, koks fiziškai didelis yra žiūronas ir kiek šviesos jie gali surinkti. Kai suprasite, ką šie skaičiai reiškia ir kaip jie veikia jūsų žiūrėjimą, žinosite, ar renkatės žiūronus, kurie bus tinkami, pavyzdžiui, paukščių stebėjimui, žvaigždžių stebėjimui ar judančioje valtyje.

Kodėl panašių specifikacijų žiūronai yra brangesni nei kiti? Svarbu, kas yra viduje, o pažangi optika yra didelė priežastis, kodėl panašių žiūronų kaina gali skirtis šimtais eurų. Į kokias papildomas funkcijas svarbu atsižvelgti perkant žiūronus ir norint kad jie būtų kokybiški? Apsauginiai elementai, tokie kaip guminė danga, taip pat vandeniui ir rūkui nepraleidžianti konstrukcija, priklauso nuo kainos ir, atsižvelgiant į numatomą naudojimą, gali būti verti savo specifikacijos. Kaip pasirinkti žiūronus konkrečiam naudojimui? Jei norite žiūronų konkrečiam pagrindiniam tikslui, pvz., paukščių stebėjimui, banginių stebėjimui ar astronomijai, toliau pateiktos pagrindinės gairės gali padėti susiaurinti jūsų pasirinkimą. Padidinimas ir dydis yra atskaitos taškas, tačiau optika ir funkcijos taip pat turėtų būti svarus kriterijus jūsų sprendimui. Žiūronai turistams ir žygiams: kadangi pakuotės dydis ir svoris yra pagrindiniai aspektai, jums reikės kompaktiškų žiūronų, kurių padidinimas yra 8 arba 10, o objektyvo skersmuo mažesnis nei maždaug 28 (8×25, 10×25, 8×28 ir 10×28 yra puikūs pasirinkimai ). Pora su gumine danga bus patvaresnė, o vandeniui atsparūs modeliai padės išvengti nemalonumų.

Žiūronų dydis

Paprastumo dėlei žiūronai skirstomi į kompaktiškas, vidutinio dydžio ir  didelio dydžio kategorijas, atsižvelgiant į jų objektyvų dydį (antras skaičius modelių pavadinimuose). Tačiau atminkite, kad optikos, dizaino ir konstrukcijos skirtumai vis tiek gali reikšti, kad modeliai su tokio paties dydžio objektyvais skirsis savo dydžiu ir svoriu, to pasekoje bus įtakoti ir  kokybė.

Reklama

Palikite komentarą apie straipsnį

  • Straipsnis :
    apie nieką. Kur linzių skaidrumas? Kur optikos padengimas? Kur naudojamos medžiagos? Pagal šį aprašymą perki Kinietišką šudą ir patenkintas

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas