Asociatyvi nuotrauka.

Aktualijos, Naujausi

Ukrainiečiai pernai Lietuvoje sumokėjo 40 mln. eurų mokesčių

Nuo karo Ukrainoje pradžios Lietuvoje įsidarbino ir pagal darbo sutartis dabar dirba daugiau kaip 22 tūkst. ukrainiečių. Tai pusė visų į mūsų šalį atvykusių darbingo amžiaus ukrainiečių. Jie iki 2022 metų pabaigos į mūsų šalies biudžetą sumokėjo 40 mln. eurų.

Ukrainos karo pabėgėliai dirba visose Lietuvos savivaldybėse, beveik kas trečias – Vilniuje. Iš viso šiuo metu Lietuvoje yra apie 68 tūkst. ukrainiečių: vaikų, vyresnių, darbingo amžiaus žmonių. Nuo karo pradžios apie 11,5 tūkst. ukrainiečių įsidarbinti padėjo Užimtumo tarnyba, o dar 1,7 tūkst. darbo vietų ukrainiečiams siūloma. Daugiausiai ukrainiečių buvo įdarbinta balandžio ir gegužės mėnesiais (atitinkamai 5,2 tūkst. ir 3,9 tūkst.).

Šiuo metu daugiausia ukrainiečių dirba didžiuosiuose šalies miestuose: Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje. Daugiausia jų dirba gamybos, statybos, transporto ir sandėliavimo, apgyvendinimo ir maitinimo paslaugų, didmeninės ir mažmeninės prekybos srityse. 

Užimtumo tarnybos duomenimis, aukštos kvalifikacijos reikalaujančiuose darbuose dirba 1,7 tūkst. ukrainiečių. Jie dirba verslo ir administravimo specialistais (logistikos ir pardavimų vadybininkais), sveikatos specialistais: gydytojais, slaugytojais, veterinarais, o taip pat mokymo specialistais, IT specialistais, fizikos inžinerijos specialistais, teisės, socialinės srities ir kultūros specialistais.

Vidutinės kvalifikacijos reikalaujančiuose darbuose dirba didžioji dalis – 14,9 tūkst. – ukrainiečių. Jie dirba klientų aptarnavimo specialistais, pardavėjais, statybininkais, metalo apdirbimo specialistais, elektromechaninių ir elektroninių įrenginių mechanikais, stacionariųjų įrenginių ir mašinų operatoriais, vairuotojais.

Žemos kvalifikacijos ir nekvalifikuotus darbus dirba apie 5,4 tūkst. iš Ukrainos atvykusių gyventojų. Dauguma jų dirba biurų ir viešbučių valytojais, virtuvės pagalbininkais ir pakuotojais, žemės ir miškų ūkio darbininkais, maisto ruošimo, pagalbiniais darbininkais.

Ukrainiečių atlyginimai svyruoja nuo minimalaus iki beveik 2 tūkst. eurų per mėnesį, priklausomai nuo darbo pobūdžio. Vidutiniškai mūsų šalyje dirbantis Ukrainos pilietis gruodį per mėnesį uždirbo apie 1 061 eurų „ant popieriaus“.

„G. ž.“ inform.

Palikite komentarą apie straipsnį

  • Ukmergietė :
    Kodėl jie negina savo šalies??
  • savas :
    tai ko cia stebetis .Kaip ir bet kokios salies gyventojai gyvendami uzsienyje moka mokescuius taip ir sie turi juos moketi.Ar butina del to rasyti straipsmius ?

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas