Asociatyvi nuotrauka.

Nuomonių telefonas

Kaimuose neliko geltonųjų pašto dėžučių

Nijolė STUNDŽIENĖ

 

Sulaukėme laikraščio skaitytojo klausimo dėl pašto dėžučių. Veprių kaimo gyventojas piktinosi, kad Lietuvos paštas ne tik uždarė seniūnijos centre veikusį pašto skyrių, bet ir nuėmė bei išsivežė laiškų dėžutę. Atseit, per brangu ją išlaikyti ir prižiūrėti. „O kaip kaime gyvenančiam žmogui išsiųsti laišką? Dėl to tenka važiuoti į Ukmergę…“ – apgailestavo pašnekovas ir norėjo sužinoti, kodėl Vepriuose atsisakyta pašto dėžutės, ar kaimuose jų dar kur nors liko.

Į ukmergiškio klausimus atsakė AB Lietuvos paštas Komunikacijos projektų vadovas Lukas Zadarackas: „Laiškų kiekiai visoje šalyje kasmet mažėja, o tai lemia ir smarkiai mažėjantį geltonųjų pašto dėžučių poreikį – į daugelį jų per mėnesį įmetamas vos vienas kitas laiškas. Juos pristatant, kaip ir teikiant kitas paslaugas, laikomasi griežtų kokybinių reikalavimų. Todėl pašto dėžučių aptarnavimas, esant minimaliems įmetamų laiškų kiekiams, tampa neracionalus ir lemia didelius kaštus.

Dėl šios priežasties, laikantis pašto veiklą reglamentuojančių įstatymų, pastaruoju metu ir yra mažinamas šių dėžučių skaičius.

Visiškai panaikinti pašto dėžučių Lietuvos paštas neplanuoja, nes įstatymuose numatyta, kad miesto teritorijoje pašto dėžutė turi būti įrengta prie kiekvieno pašto skyriaus, o kaimo vietovėje pašto dėžučių skaičius priklauso nuo gyventojų skaičiaus – 300 gyventojų tenka viena dėžutė. Tuo atveju, jeigu kaimo vietovę aptarnauja mobilusis laiškininkas, pašto dėžutė nėra būtina.

Mobilieji laiškininkai įteikia ir paima ne tik laiškus, bet ir pašto siuntas, priima prenumeratos užsakymus, įmokas ir mokesčius, parduoda siuntų pakuotes, pašto ženklus, išmoka vietines pinigų perlaidas ir t. t. Nemokamai atvykęs mobilusis laiškininkas visas pašto paslaugas suteikia namuose arba kitoje klientui patogioje vietoje. Šią paslaugą galima užsisakyti paskambinus trumpuoju numeriu 1842 arba 8 700 55 400.

Iš viso šiuo metu visoje Lietuvoje yra apie 580 pašto dėžučių, o konkrečiai Ukmergės rajono savivaldybėje – 8 (visos iš jų yra Ukmergės mieste)“.

Palikite komentarą apie straipsnį

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas