Asociatyvi nuotrauka.

Aktualijos, Naujausi

Rajone daugėja pašalpų ir kompensacijų gavėjų

Nijolė STUNDŽIENĖ

 

Rajono savivaldybės administracijos direktorius pasirašė įsakymą „Dėl telkimo visuomenei naudingai veiklai atlikti Ukmergės rajono savivaldybėje tvarkos aprašo patvirtinimo“ pakeitimo. Šiuo įsakymu pakoreguota visuomenei naudingos veiklos, kuriai pasitelkiami socialinių pašalpų gavėjai, trukmė.

Socialinės paramos skyrius, administruodamas piniginę socialinę paramą, turi teisę pašalpų gavėjus pasitelkti visuomenei naudingai veiklai atlikti. Socialines pašalpas gauna asmenys, registruoti Užimtumo tarnyboje ir nedirbantys. Talkininkauti kviečiami darbingi nedirbantys ar dirbantys, atsižvelgiant į darbo laiko ar veiklos trukmę, nesimokantys darbingo amžiaus asmenys, gaunantys piniginę socialinę paramą ir nedalyvaujantys aktyvios darbo rinkos politikos priemonėse (kursuose, mokymuose ir pan.) ar užimtumo didinimo programose.

Visuomenei naudingos veiklos atlikimo trukmė priklauso nuo bendrai gyvenantiems asmenims arba vienam gyvenančiam asmeniui paskirtos socialinės pašalpos dydžio per mėnesį. Nuo šiol, savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu, teikiant socialinę pašalpą, kurios dydis nuo 60 eurų iki 220 eurų, gavėjai kviečiami talkininkauti 24 valandas; gaunantys nuo 220 eurų iki 329 eurų talkininkaus 32 val.; gaunantys daugiau kaip 329 eurus – 40 valandų.

„Gimtosios žemės“ kalbinta savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriaus vedėja Asta Leonavičienė sakė, kad rajone 2022 metų gruodžio mėnesį buvo 1 365 socialinės pašalpos gavėjai, o 2021-iais jų buvo 1 187.

„Pašalpų gavėjų daugėja nuo praėjusių metų rugpjūčio mėnesio. Tam įtakos turėjo ir socialinių pašalpų mokėjimas Ukrainos piliečiams, kuriems suteikta laikinoji apsauga Lietuvos Respublikoje. Šiuo metu Ukmergėje socialinę pašalpą gauna 237 ukrainiečiai“, – kalbėjo A. Leonavičienė.

Socialinių pašalpų gavėjai, kurie pasitelkiami visuomenei naudingai veiklai, talkininkauja seniūnijose pagal asmens gyvenamąją vietą.

Pasak Socialinės paramos skyriaus vedėjos, praėjusiais metais už gaunamas pašalpas atidirbti buvo pasitelkti 745 asmenys. Ukmergės mieste visuomenei naudingai veiklai pakviesti 294 pašalpų gavėjai, Deltuvos seniūnijoje – 136, Siesikų – 42, Pivonijos – 50, Taujėnų – 31, Veprių – 41, Želvos – 27, Pabaisko – 20, Lyduokių – 22, Žemaitkiemio – 16 ir Šešuolių – 29.

„Pasitelkimo valandų skaičius priklauso nuo socialinės pašalpos dydžio. Jeigu asmuo atsisako visuomenei naudingos veiklos, jam socialinė pašalpa neskiriama arba išimties atveju skiriama tik šeimos vaikams. Tokie atvejai nagrinėjami ir svarstomi socialinės paramos skyrimo komisijoje. Visuomenei naudingą veiklą pagal asmens gyvenamąją vietą koordinuoja bei kontroliuoja Socialinės paramos skyriaus bei seniūnijų darbuotojai. Jie, asmeniui atidirbus nustatytą laiką, formuoja socialinės pašalpos skyrimo sprendimą“, – situaciją komentavo A. Leonavičienė.

Ji pridūrė, jog rajone padaugėjo ne tik socialinės paramos, bet ir kompensacijų gavėjų.

2022 metais kompensacijų gavėjų skaičius padidėjo keturis kartus – nuo 1 393 iki 6 010.

Anot vedėjos, išaugo ir šildymo išlaidų kompensacijoms skiriamų lėšų suma: „Didėjimo pokytis labai žymus, nuo 672,2 tūkst. eurų 2021 metais iki 2 533,9 tūkst. eurų 2022 metais“.

Palikite komentarą apie straipsnį

 • Sigute valikoniene :
  Noriu paklausti ar vienkartyne pasalpa priklauso jei noriu nusipirkti dujine su elektrine orkaite pasibaige dujine neturim is ko nusipirkti nera lesu neuztenka pasalpos butu gerai o kur reikia kreiptis coc sako neiseina neduos tai kur man kreiptis as laikinai bunu pas dukra jiems reikia nes niekas nepadeda butu gerai kad duotumete vienkartyne pasalpa ant elektrines dvienu skiliu daug eletros suvartoja prasau jusu kad padetumete nusipirkti nes patis neisgalime buciau dekinga uz supratinguma gyvenu ukmerges rajonas
 • Sigute valikoniene :
  Laba diena kiti kritykuoja kad reikia atidirbineti man visai gerai as noreciau ir kiekviena diena eiti ir atidirbineti cia nesunku ir sveika laukia dirbti as pripratus prie tokiu darbu man tai visai gerai kas tingi tegu neina jiems nereikia pinigu tik kad labai mazos pasalpos uz tat ir praradau coc busta per tokias pasalpas negalejau susimoketi o apie pragyvenima ner ka ir sneketi uz tat likau ant gatves su tokia pasalpa mieste neisinumuosi uz tat ir nieko neturiu ir taip nuskreude ir paliko visi mane ant ledo as darba nebijau man tas pats ka dirbti ar seniunijai ar zmogui eiti akmenu rinkti
 • Ukmerge :
  Jokiu tinginiam pasalpu .darbo!
 • nida :
  O rašinėja komentarus juk pašalpų gavėjai... eikit dirbti, tada ir už pašalpas nereikės atidirbti, ir pridėsit prie gerovės valstybės...
 • Turekit :
  Vaistinėse ukrainiečiams bus nemokamai išduodami receptiniai vaistai (269). Respublika raso. Grazu.
 • Xxxx :
  Ukrainiecio ir pasalpa ne musu dydzio! Islaiko juos net pasalpiniai!!! Dirba uz juos.
 • Jolanta :
  O tai kodėl ne vienas ukrainietis neatvyksta už socialinę pašalpą atidirbti? Juk iš 247 taip pat yra darbingų. Čia tai įdomu!
 • Nu jo :
  Balciunienei t.p. ji atsakinga uz sia sryti ...lexusai is algos
 • nemotyvuotas :
  turi teisę pašalpų gavėjus pasitelkti visuomenei naudingai veiklai atlikti., bet neturi teisės iš jų tyčiotis. Labai būtų sveika Leonavičienei padirbėti visuomenei naudingą darbą.
 • **** :
  Idarbinkit zmones geriau! O ne isnaudokit. o kiek zmoniu gauna 0 eur? O taip g.buti geroves valstybeje?
 • O.k. :
  Vos ne milijona sutaupe pasalpu, kompensaciju ir neigaliuju saskaita.... Dabar jums jusu ir grazina! Naivuoliai tie zmones.
 • Xe :
  Stai JI - mums pazadetoji Geroves Valstybe!😆😆😆

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas