Ukmergiškės G. Sakalauskienės (dešinėje) uogienės sulaukė parodos lankytojų dėmesio.

Aktualijos

Ekologinio ūkio produkciją pristato parodoje

Sausio 20–29 dienomis Berlyne vyksta  87–oji tarptautinė žemės ūkio, maisto produktų ir sodininkystės paroda „Žalioji savaitė 2023“. Jos lankytojai 128 tūkst. kvadratinių metrų siekiančiame plote gali pamatyti, ragauti, uostyti ir gėrėtis gaminiais iš 76 valstybių, kuriuos pristato 1 400 parodos dalyvių.

Kaip ir kasmet parodoje „Žalioji savaitė“ demonstruojami naujausi produktai, didelis dėmesys skiriamas ekologiniam žemės ūkiui, sodininkystei, kaimo plėtrai ir atsinaujinantiems ištekliams. Paroda domisi ne tik paprasti lankytojai, bet ir maisto pramonės atstovai, didmenininkai, mažmenininkai, maitinimo įstaigos, žemės ūkio importuotojai, visų šalių žemės ūkio, miškininkystės, sodininkystės, daržininkystės ir verslinės žvejybos specialistai, žemės ūkio ekspertai, politikai.

Lietuvai parodoje atstovauja dvylika gamintojų. Pirmą kartą „Žaliojoje savaitėje“ savo produkciją – ekologiškas uogienes pristato Ukmergės rajono ūkininkė Genovaitė Sakalauskienė. Jos gaminių vitrinoje – bruknių, mėlynių, šaltalankių, juodųjų serbentų, erškėtuogių uogienės. Taip pat ukmergiškė atvežė obuolių sūrio bei iš obuolių ir įvairių uogų pagamintų įvairaus skonio pastilių.

Ekologinio ūkio šeimininkė į mugę vyko tikėdamasi užmegzti kontaktų ir pradėti prekybą su vokiečiais.

Taip pat Žemės ūkio ministerijos ekspozicijoje lankytojų laukia Radviliškių kaimo kepyklos duonos gaminiai, bendrovės „Šerno pėda“ briedienos ir elnienos gaminiai, UAB „Medaus namai“ ekologiškas medus, MB „Šušvės midus“ midus ir saldainiai, bendrovės „Evija&partner“ produkcija. Kaimo turizmo asociacija šios parodos lankytojus supažindina su galimybėmis ilsėtis Lietuvoje ir ją pažinti.

Gilias tradicijas turinti paroda „Žalioji savaitė“ surengta po ilgesnės pertraukos. Pernai ir užpernai tradiciškai kiekvieną sausio mėnesį rengiama paroda nevyko dėl pandemijos. Šiemet parodoje laukiama daugiau kaip 400 tūkst. lankytojų.

„G. ž.“ inform.

Palikite komentarą apie straipsnį

  • :) :
    Čia ta kur pastoviai FB pigių darbininkų ieško :))
  • Jolanta :
    Šaunuoliai!!! Sėkmės Jums!

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas