Asociatyvi nuotrauka.

Įvairūs

Aspektai į kuriuos svarbu atsižvelgti renkantis rekuperatorių

Šiuolaikiniuose pastatuose tinkamas vėdinimo tipas yra vienas iš aspektų, į kuriuos atsižvelgiama jau projektavimo etape. Tai veiksnys, turintis tiesioginės įtakos gyventojų gyvenimo komfortui. Be to, tinkamai parinkta vėdinimo sistema neleidžia ant sienų atsirasti pelėsiui ir grybeliui, kurie blogina pastato būklę. Šie argumentai reiškia, kad niekam nereikia įrodinėti, jog reikia įrengti modernią vėdinimo sistemą, rekuperaciją. Platų rekuperatorių pasirinkimą rasite rekuperatoriucentras.lt  , o renkantis svarbu atsižvelgti į šiuos aspektus:

  • Šilumokaičių tipai

Svarbiausias oro ruošimo įrenginio su rekuperacija elementas yra šilumokaitis. Tai įrenginio širdis – nuo jos kokybės ir parametrų priklauso visos sistemos efektyvumas. Be šilumokaičio, įrenginyje taip pat yra ventiliatoriai, oro filtrai ir įrenginio elektronika, kuria galima valdyti įrenginio veikimą.

Geriausiuose rinkoje esančiuose rekuperatoriuose taip pat standartiškai montuojamas nedidelės galios (apie 2-3 kW) išankstinis šildytuvas, kuris apsaugo šilumokaitį nuo užšalimo, nes prieš patekdamas į rekuperatorių pašildo šaltą lauko orą.

Dar vienas aspektas, į kurį reikia atsižvelgti, yra šilumokaičio tipas. Rinkoje siūlomi trys mainų įrenginiai: priešpriešinio srauto, kryžminio srauto ir rotaciniai. Kiekvienas iš jų turi savų privalumų ir trūkumų, o didžiausią šilumos atgavimo koeficientą turi rekuperatoriai su priešpriešinio srauto šilumokaičiais.

  • Rekuperacija

Renkantis įrenginį būtina atkreipti dėmesį į rekuperatoriaus naudingumo koeficientą: kuo jis didesnis, tuo daugiau šilumos susigrąžinama, taigi ir sutaupoma lėšų namo šildymui žiemos sezonu. Antras svarbus elementas yra įrenginio našumas, skaičiuojamas m3/h.

Šią vertę reikia nustatyti esant konkrečiam slėgiui, išreikštam paskaliais, dažniausiai 100-200 Pa. Kuo šis skaičius didesnis, tuo geriau.

  • Triukšmingumo lygis

Renkantis oro vėdinimo įrenginį taip pat verta atsižvelgti į tai, kiek energijos suvartojama ir kaip triukšmingai įrenginys veikia atskiromis pavaromis, ar galima naudoti gruntinį šilumokaitį, ar yra galimybė įrengti radijo valdymą, papildomus CO2 jutiklius, drėgmės jutiklį arba greitojo vėdinimo valdiklį.

Rinkoje yra daug skirtingų rekuperatorių modelių. Konkretūs techniniai parametrai yra labai svarbūs tam tikro modelio funkcionalumui. Mechaninio vėdinimo įrenginio įsigijimas nėra maža investicija, todėl tikrai verta paskaityti apie svarbiausius aspektus, į kuriuos reikia atsižvelgti priimant sprendimą.

Reklama

Palikite komentarą apie straipsnį

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas