Asociatyvi nuotrauka.

Įvairūs

5 priežastys, kodėl šilumos siurbliai oras-vanduo yra geriausias pasirinkimas namams

Šilumos siurbliai sulaukia vis daugiau naujakurių dėmesio tiek Lietuvoje, tiek Europoje. Tai labai universalus, lengvai pritaikomas ir patogus šildymo būdas, kuris turi daugybę privalumų. Štai penki privalumai, kodėl namams šildyti verta pasirinkti būtent šią sistemą.

Aukštas efektyvumas

Šilumos siurbliai oras-vanduo veikia itin efektyviai. Šilumą jie absorbuoja iš lauko oro ir perduoda ją vandeniui, kuris naudojamas kaip nešiklis. Šilumos siurblys gali veikti tiek sistemose su grindiniu šildymu, tiek su radiatoriais, o tai reiškia, kad vienas įrenginys gali šildyti skirtingas patalpas.

Dėl temperatūrinių mainų principo šilumos siurbliai oras-vanduo veikia itin efektyviai – suvartojamas elektros energijos kiekis nedidelis. Tiesa, jis priklauso nuo temperatūros lauke. Nors efektyviausiai tokie šilumos siurbliai veikia, kai už lango nėra itin didelių šalčių, jie puikiai susidoroja su savo užduotimi ir temperatūrai nukritus iki 25 °C – tokiu atveju padidėja elektros sąnaudos.

Šilumos siurbliai oras-vanduo gali būti integruoti į sistemą su saulės elektrine – tai padeda dar labiau sumažinti šildymo sąskaitas. Tokiu būdu elektra taip pat yra gaunama iš atsinaujinančio šaltinio, o saulės šviesa juk nieko nekainuoja.

Universalus pritaikymas

Butai, individualūs namai, gamybinės patalpos, sodybos ar garažai – elektra yra visur, o tai reiškia, kad visur patalpų šildymui gali būti naudojami šilumos siurbliai oras-vanduo. Tai labai universalūs ir lengvai pritaikomi įrenginiai, kurių montavimas nekelia didelių iššūkių.

Patogu ir tai, kad oras-vanduo sistemos gali šildyti ne tik patalpas, bet ir vandenį. Tai reiškia, kad nereikia investuoti į vandens šildytuvą papildomai. Be to, šilumos siurbliai puikiai tinka net ir mažesnėms patalpoms, nereikalauja atskiros katilinės, nes veikia tyliai, neužima daug vietos ir neišskiria į aplinką kenksmingų medžiagų – juos patogu įrengti remontuojamose patalpose, nereikia brangių remonto darbų.

Draugiškas aplinkai šildymo būdas

Daugeliu atvejų namų šildymas yra pagrįstas degimo procesu, pavyzdžiui, kieto kuro ar dujiniuose katiluose. Tai nėra aplinkai draugiškas pasirinkimas, nes degimo metu neišvengiamai į aplinką išskiriamos kietosios dalelės, kiti teršalai. Šilumos siurbliai oras-vanduo veikia temperatūrinių mainų principu ir naudoja elektros energiją, todėl nedaro tiesioginės žalos aplinkai.

Neprilygstamas patogumas

Nuomonių apie šildymo būdo pasirinkimą yra įvairių, tad dėl skirtingų privalumų galima ginčytis. Visgi niekas nepaneigs, kad šilumos siurbliai oras-vanduo yra pats komfortiškiausias pasirinkimas. Juos įsirengus nereikia rūpintis kuro atsargomis, kūrenimu ar namų saugumu – šilumos siurbliai valdomi automatiškai, tad viskas, ką reikia padaryti vartotojui, tai pasirinkti norimą temperatūrą.

Puikus kainos ir kokybės santykis

Kalbant apie namų šildymą, neišvengiama ir finansinės šios temos pusės. Šilumos siurbliai oras-vanduo yra optimalus pasirinkimas: jų kaina palyginti nedidelė, o ir įrengimas gana paprastas, todėl nesudaro didelių kaštų. Paprastas veikimo principas užtikrina šių siurblių ilgaamžiškumą, o priežiūros jiems praktiškai nereikia. Ir, žinoma, nepamirškime apie aukštą efektyvumą. Visa tai paverčia oras-vanduo sistemą itin praktišku pasirinkimu.

Reklama

Palikite komentarą apie straipsnį

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas