Asociatyvi nuotrauka.

Aktualijos, Naujausi

VRK iš rinkimų išbraukė 31 ukmergiškį kandidatą

Loreta EŽERSKYTĖ

Sausio 17-ąją Vyriausioji rinkimų komisija priėmė sprendimą „Dėl kandidatų, neatitinkančių Lietuvos Respublikos rinkimų kodekso reikalavimų, neregistravimo“. Iš rinkimų sąrašo iš viso išbraukta 517 kandidatų į savivaldos rinkimus. Tarp jų yra 31 pretendentas į Ukmergės rajono savivaldybės tarybą.

VRK sprendimu, daugiausia ukmergiškių – šešiolika – išbraukta iš Tautos ir teisingumo sąjungos (centristų, tautininkų) sąrašo. Vienuolika kandidatų prarado Darbo partija, keturis – partija „Laisvė ir teisingumas“. Dauguma išbrauktųjų (26) nustatyta tvarka nepateikė šiemet pirmą kartą tarp privalomų pareiškinių dokumentų įtrauktų biografijos duomenų. Reikėjo nurodyti gimimo datą, vietą, išsilavinimą, užsienio kalbos mokėjimą, tautybę, darbovietę, šeiminę padėtį, pomėgius.

Keli kandidatai nepateikė privačių interesų, turto, pajamų deklaracijų, nuotraukų, yra nedeklaravusių gyvenamosios vietos Ukmergės rajono savivaldybėje, kurioje nori kandidatuoti.

Kaip „Gimtajai žemei“ paaiškino VRK patarėja (atstovė spaudai) Indrė Ramanavičienė, tai yra Vyriausiosios rinkimų komisijos sprendimas. Kandidatai šį sprendimą gali skųsti teismui ir jo žodis bus galutinis.

„Kiek ir kokių kandidatų sąrašų gali „sugriūti“ savivaldybėse žinosime kitą savaitę. Tačiau tai nereiškia, kad partijų, kurios neteko sąrašų, keliami kandidatai į merus negalės dalyvauti rinkimuose. Jei jų dokumentai bus tvarkingi, jie bus registruoti“, – situaciją komentavo I. Ramanavičienė.

Kaip jau laikraštyje esame rašę, preliminariais sausio 12 dienos duomenimis, Darbo partijos kandidatų sąraše buvo 26 kandidatai, Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ – 28, Laisvės partijos – 14, Lietuvos regionų partijos – 14, Lietuvos socialdemokratų partijos – 44, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos – 28, Partijos „Laisvė ir teisingumas“ – 13, Tautos ir teisingumo sąjungos (centristai, tautininkai) – 16, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų – 35.

Partijos ir kandidatai pareiškinius dokumentus privalėjo pateikti iki 2022 m. gruodžio 30 dienos.

Norint dalyvauti savivaldos rinkimuose reikėjo pateikti anketą, turto ir pajamų deklaracijų pagrindinių duomenų išrašus, privačių interesų deklaraciją, pasižadėjimą laikytis draudimo papirkti rinkėjus, sutikimą būti iškeltu kandidatu, duomenis apie sumokėtą rinkimų užstatą, jei eina nesuderinamas pareigas, nuotrauką, nustatytos formos biografiją, rinkimų programą, o kandidatas į merus turėjo dar pateikti savo rinkimų programą ir įsipareigojimą, kad jei bus išrinktas, nutrauks darbą, nesuderinamą su mero pareigomis.

Kandidatas neregistruojamas, jei pateikti ne visi pareiškiniai dokumentai ar juose pateikta tikrovės neatitinkanti informacija, ar pateikti reikalavimų neatitinkantys dokumentai.

VRK duomenimis, daugiausiai – 156 – netinkamai dokumentus pateikusių pretendentų buvo Tautos ir teisingumo sąjungos (centristų, tautininkų) sąrašuose, Darbo partijos – 67, partijos „Laisvė ir teisingumas“, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos, politinio komiteto „Šilalės centristai“ sąrašuose – po daugiau kaip 40, Lietuvos žaliųjų partijos – 39.

Užkirtus kelią daliai politikų dalyvauti rinkimuose, gali griūti ir atskiri kandidatų sąrašai, nes Rinkimų kodeksas numato minimalų į juos įrašytų asmenų skaičių. Sąraše kandidatų negali būti mažiau kaip pusė ir du kartus daugiau kaip iš viso renkama tos savivaldybės tarybos narių. Pretendentų į Ukmergės rajono savivaldybės tarybą sąraše turi būti ne mažiau kaip 13 kandidatų.

Palikite komentarą apie straipsnį

 • **** :
  Visi iš savivaldybės biudžeto maitinami ... Kuriai partijai priklauso laikraščio savininkas? Pažiūrėkite į Ukmergės senamiestį -kiek patalpų (namų) tuščių, o kadaise šeimos gyveno, ir kurie dabar išpardavinėjami ... ... įdomu nugarui ir kt. miegasi gerai .... Pvz. Kavinės Ragas iškėlus žmones į bendrabučius, barakus ir įsigijus visą antrą aukštą? už kiek ir kiek nubyrėjo? Tikim, dokumentuose visur likutinė butų vertė.
 • "Gimtoji žemė" :
  "Gimtoji žemė" - neklausinėja nepatogių klausimų "būsimo mero", pateikus įrodymų - įdomu kodėl?
 • MERUI :
  Bus skundas -žmogų, šeimą benamiais padarysi? KGB metodais dirbate?
 • O.k. :
  Varnui raugalas labai patinka su baginskiu... Drauges
 • **** :
  Raugalas=Varnas
 • Gaisrines mechanikas :
  Tik ne už Raugalą, psichologiškai smurtavo prieš moterį, ir dar visiem ne paslaptis kad homoseksualus .ką išdarinėja su partneriu… suaugusiųjų filmuose to nepamatysi. Kas bus jei valdžioj pradės sedet? Baigia iškrypti Lietuva.
 • Xxxx :
  ://tv.lrytas.lt/zinios/lietuvos-diena/2023/01/21/news/ukmerges-socialiniame-buste-siaubingas-dvokas-ir-voratinkliai-tvarkytis-nenorintys-tik-zeria-reikalavimus-25877622 A ko balciuniene nepasisake? Jos gi veiklos sfera. Jos veiklos rezultatai. Soc.bustas- barakas. Nu nu. Leonaviciene ko nepasisake? Kur soc.darbuotojai?
 • Visa kadencija gėda :
  Stengsimės, kad korumpuoti patriotai nebepatektų. Ir tie,kurie nuo pirmų dienų kiemuose tik sukiršino žmones. Už naujoves!
 • Ukmerge :
  Uz ta kuris mazai turi . ..O noru daug .
 • **** :
  Uz raugala- varna!
 • Arnas Mikalauskas :
  UŽ ARŪNA RIMKŪ NR.26

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas