Iki šių metų Antakalnio gatvė priklausė Lietuvos automobilių kelių direkcijai.

Aktualijos, Naujausi

Rengiamas Antakalnio gatvės rekonstravimo projektas

Loreta EŽERSKYTĖ

 

Rajono savivaldybės tinklapyje www.ukmerge.lt viešinami projektuotojo MB „4Infra.LT“ pateikti Antakalnio gatvės Ukmergės mieste rekonstravimo projekto projektiniai sprendiniai. Preliminariais skaičiavimais, šios maždaug 1,5 km ilgio gatvės rekonstrukcija gali kainuoti daugiau nei 2 mln. eurų. Tikimasi, jog darbai prasidės jau šiais metais.

Nors Antakalnio gatvė yra viena iš pagrindinių mieste, tačiau jos būklė seniai piktina tiek ja važiuojančius, tiek vaikštančius ukmergiškius, svečius. Be to, šia gatve atvykstantieji į Ukmergę apie mūsų miestą susidaro tikrai nekokią nuomonę.

Antakalnio, kaip ir dar kelios gatvės, Ukmergę jungiančios su magistraliniais bei krašto keliais, daugelį metų priklausė Lietuvos automobilių kelių direkcijai. Galima sakyti, jog tuometiniai jų šeimininkai į miesto gatvių remontą ir infrastruktūrą beveik neinvestavo – atlikdavo tik būtiniausius remonto darbus.

„Tik prieš mėnesį Antakalnio ir Gedimino gatves Lietuvos automobilių kelių direkcija perdavė savivaldybei. To labai laukėme iš anksto ruošėmės – užsakėme atlikti „Susisiekimo komunikacijų paskirties statinio Antakalnio gatvės Ukmergės mieste, rekonstravimo projektą“. Taip pat 2023 metų rajono biudžeto projekte numatėme lėšų Antakalnio gatvei tvarkyti“, – „Gimtajai žemei“ sakė rajono savivaldybės administracijos direktorius Darius Varnas.

Projektuotojai konstatavo, kad atlikus vizualinę objekto apžiūrą nustatyta, jog Antakalnio gatvės dangos būklė bloga. Pėsčiųjų ir dviračių infrastruktūra nesutvarkyta, nepatogi. Esamų inžinerinių komunikacijų zonose žemės darbai turi būti atliekami rankiniu būdu. Pradžioje turi būti pašalintas esamas dirvožemis bei trukdantys medžiai. Tuomet išardomos esamos dangos ir atliekami rekonstravimo darbai.

Kaip pažymi projekto autoriai, gatvė projektuojama esamo gatvės sklypo ribose, nepatenkant į trečiųjų asmenų žemės sklypus. Jos ašis projektuojama kiek įmanoma arčiau esamos gatvės ašies. Projektuojamo ruožo ilgis – 1,54 km. Gatvės plotis – 6,0–6,5 m – parinktas tam, kad būtų užtikrintas saugus ir patogus viešojo transporto eismas. Eismo juostos plotis – 2,75–3,0 m; eismo juostų skaičius – 2. Dviračių tako plotis – 2,5 m, šaligatvio plotis – 1,5–3,0 m.

Projekte numatyta sutvarkyti Antakalnio gatvės pradžioje, kairėje pusėje esančią aikštelę, ties esama pėsčiųjų perėja įrengti iškilią eismo saugumo salelę, užtikrinančią pėsčiųjų saugumą kertant gatvę. Kairėje pusėje esanti autobusų sustojimo aikštelė perkeliama toliau, kur bus įrengtas paviljonas. Abiejose gatvės pusėse šaligatvius numatyta įrengti iki sklypų ribų. Pažymint senamiesčio ribą, šioje vietoje esanti sankryža įrengiama iš granitinių trinkelių. Čia, kaip visoje senamiesčio teritorijoje esantys pėsčiųjų takai, bus klojami trinkelėmis.

Dešinėje gatvės pusėje projektuojamas atskiras 2,5 m pločio dviračių takas, į kurį įsilies iš kairės pusės einantis dviračių takas.

Projektuojamoje gatvės atkarpoje sutvarkomos visos sankryžos į šalutines gatves bei nuovažos į esamus gyventojų sklypus. Sutvarkomos autobusų sustojimo aikštelės, įrengiami laukimo paviljonai. Be to, projekto metu numatyta sutvarkyti apželdinimą ir gazonus.

„Tikimės, kad planuojama Antakalnio gatvės rekonstrukcija neįstrigs. Baigus visas projektavimo procedūras, bus gautas statybos leidimas, įvyks rangos darbų pirkimas ir dar šiemet prasidės darbai. Preliminari šios gatvės rekonstrukcijos kaina viršija 2 milijonus eurų, tačiau galutinė objekto darbų suma gali ir sumažėti – tai nemaža dalimi priklausys nuo rangovo. Skaičiuojama, jog projektui įgyvendinti prireiks iki pusantrų metų. Bet susiklosčius palankioms aplinkybėms – esant tinkamoms oro sąlygoms, gerai organizuojant darbus – rekonstrukciją įmanoma baigti ir per nepilnus metus“, – optimistiškai į ateitį žvelgia D. Varnas.

Direktoriaus teigimu, darbai Antakalnio gatvėje, kaip ir atliekant Linų gatvės rekonstrukciją, planuojami etapais.

AUTORĖS nuotraukos

Įgyvendinant projektą, abipus gatvės atsiras šaligatviai, bus įrengtas dviračių takas.

Palikite komentarą apie straipsnį

 • liuks :
  skaičiaus apie projektą tilto, tada Vilniaus g. Mačiau net apylankos ženklus birželio mėn. Ir ką? Darbų nėra....rinkimai tik, kas ten taip saldu
 • //// :
  Sausio 14d. SLAPTA buvo atvykusi Simonyte ir ministre Navickiene... Tik savam, labai savam rate vyko bendravimas. Gyventojai -rinkejai buvo nepageidaujami!! Klausymu daug jie turejo...
 • **** :
  Uz raugala( =varna) , tada nors paradu padauges ...suoliuku pastatis, ivairiaspalviu! ane agnieza?!?! P.S. namas itrauktas i paveldo apskata, galetu padet zmogui atstatyti "micenatai savivaldybes" ...tik pazadai ir/ar kledesiai.
 • Ukm :
  Ir viskas pareis i keliuka siauruka.... trobas baisuokles griaut reik .manau bus vienpusis eismas....
 • Prisiminkit už ką balsusit :
  Darbai kalba patys už save , lengviau būtų įvardyti kas per kadencija nuveikta - ką? Puiki progą viską nurašynėti COVID ir Karui Ukrainoje...... Vadovas neatsako už parašą.... Atminkit kraštiečiai savo didvyrius....
 • 6 palata- Napoleonu :
  Konstitucija pasenusi, kokie istatymai...?
 • vilkas :
  o kaip su vilko projektų? priduotas? nes nuimta tvorele ...kažin ar taip galima, manau kad tai kol kas statybų aikštelę. ..oioioi...ar įstatymai kiti Ukmergėje dėl nepridiotu statybos objektų? ai, rinkimai turi būti grazu
 • pi dec :
  3met vaziuojamos dalies plotas ir tiek pat pestiesiams..oho peciai platus pas pesciuosius...ar siknos :) da dviraciu takas kaip eismo juosta beveik,nu ner logikos.o sveciai ne is keliu ukmerges juokiasi o is valdzios! o kuria gatves sudirbs,kol remontuos antakalnio? linu gatves remontas atsiliepe malu ir dirvonu g,
 • Ukmerge :
  3 m.projektas...nes uzupys...
 • Cirkas uz dyka :
  Cirkas pries rinkimus.
 • Nu jo :
  Bus kaip visada!!! Pinigu nera, prisidekit zmones, Proporcingai busto plotui...
 • bajeris :
  būna balandžio 1 pokštai, bet būna ir rinkimų pažadai....ne kitaip
 • Stasys :
  Baisiausia gatve Lietuvoje
 • //// :
  Namai pasvyre... kaip grazu!

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas