Asociatyvi nuotrauka.

Aktualijos, Naujausi

Greitosios medicinos pagalbos paslaugos Ukmergėje bus teikiamos ta pačia tvarka

Greitosios medicinos pagalbos (GMP) paslaugos skirtos žmogaus gyvybei gelbėti ir saugoti, todėl Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija (SAM) šiai sričiai skiria ypatingą dėmesį.

Sulaukėme gyventojų nuogąstavimų dėl GMP paslaugų teikimo nuo vasario 1 dienos, todėl informuojame, kad šiuo metu vykdoma GMP reforma, kurios tikslas – iki 2023 metų liepos mėnesio turėti darniai ir koordinuotai visos šalies mastu veikiančią vieną greitosios medicinos pagalbos tarnybą.

Minėta reforma siekiama vietoje atskirų ir savarankiškai dirbančių juridinių vienetų sukurti darniai visoje šalyje veikiančią GMP tarnybą su penkiais padaliniais Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių ir Panevėžio regionuose. Iki šiol GMP paslaugas mūsų rajone teikė Ukmergės pirminės sveikatos priežiūros centras (PSPC).

Ukmergės rajono savivaldybės tarybos 2022 m. gruodžio 21 d. sprendimu Nr. 7-277 buvo pritarta, kad GMP paslaugų teikimo funkcijos perduodamos VšĮ Vilniaus greitosios medicinos pagalbos stočiai nuo 2023 m. vasario 1 d. Šis Tarybos sprendimas, nelaukiant liepos 1 d., buvo priimtas atsižvelgiant į GMP profesinių sąjungų ir darbuotojų pageidavimą.

Svarbu paminėti, kad keičiasi tik darbdavys, o visos GMP paslaugos Ukmergės rajono gyventojams ir toliau bus teikiamos kaip ir iki šiol.

 • GMP brigadų skaičius lieka nepakitęs;
 • GMP iškvietimai ir toliau vykdomi trumpuoju numeriu 112;
 • GMP brigados ir toliau budės kaip ir dabar – Ukmergės PSPC patalpose (Vytauto g. 105, Ukmergė).

Ukmergės rajono gyventojai gali būti ramūs, nes jie ir toliau gaus GMP paslaugas kaip ir iki šiol.

Rajono savivaldybės administracija

Palikite komentarą apie straipsnį

 • Senjoras - pacientas :
  Nelabai ramūs... Tai kuo čia tam, paprastam žmogeliui, galimam pacientui nuo šito pertvarkymo bus geriau? Apskritai, kurioje srityje Lietuvoje paslaugų centralizavimas eiliniam piliečiui atnešė kokios tai elementarios naudos? Hmm... O vietos valdžia - savivaldybės taryba tokiu sprendimu parodo tikrąjį rūpestį savo gyventojais, - tiesiog, lengva ranka atsikrato nuo rajonui gyvybiškai svarbaus darinio - GMP veiklos kokybiško užtikrinimo: techninio parko gerinimo, brigadų skaičiaus didinimo, brigados narių skaičiaus didinimo, personalo sistemingo kvalifikacijos kėlimo. Visuomenė sensta - GMP poreikiai auga. Tai skauda mums čia, o ne Vilniuje. Žinom iš praktikos,- esant reikalui, teks bendrauti su telefonu - automatu. Ir dar - pasiduodant SAM poveikiui, neseniai ligoninėje uždarė akušerijos - ginekologijos skyrių, o dabar - prieš rinkimus - pažiūrėkite, kiek tų pačių jau žadančių jį atstatyti... Kaži kaip bus su GMP?
 • **** :
  Intigantu - pliatkininku klubas baigs savo gyvavima...liks dirbantis,kvalifikuoti darbuotojai su atitinkama alga. O "6" niekam nereikia?
 • Medikas :
  Profsąjungos norėjo, bet bijau kad po mėnesio darbo Vilniaus Gmp, gailėsis visi intrigantai kad skubėjo pabėgt iš Ukmergės. Ten tai nieks neklausys profsajungiečių nuolatinių skundų, turės rimtai dirbti o po atestacijos dauguma liks bedarbiais nes su dabartine kvalifikacija Vilniuje nepadirbs
 • Pagyvensim :
  pamatysim

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas