Asociatyvi nuotrauka.

Naujausi, Sveikata

Skiepai – patikimiausiais būdas apsisaugoti

Per pastaruosius trejus metus skiepijimo nuo vakcinomis valdomų užkrečiamųjų ligų apimtys Ukmergės savivaldybėje sumenko, rodo Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Vilniaus departamento Ukmergės skyriaus atlikta analizė. Pasak epidemiologų, pagrindinė to priežastis – tėvų ar globėjų sprendimas atsisakyti skiepų.

Mažėjant skiepijimo aprėptims, kasmet lieka nepaskiepyta didelė dalis kūdikių, vaikų, o jie yra labai pažeidžiami ir imlūs užkrečiamųjų ligų sukėlėjams. Taip formuojasi pažeidžiamų asmenų grupės ir kyla reali grėsmė, kad vėl gali sugrįžti pamirštos užkrečiamosios ligos – tymai, raudonukė, kokliušas, difterija ir kt.

„Norint suvaldyti užkrečiamąsias ligas, valdomas vakcinomis, ir išvengti jų komplikacijų, turi būti vakcinuota ne mažiau kaip 95 proc. tikslinei grupei priklausančių asmenų. Pasiskiepijus didžiajai visuomenės daliai, susidaro visuomenės imunitetas, taip apsaugomi net nesiskiepiję jos nariai“, – priminė NVSC Vilniaus departamento Visuomenės sveikatos saugos skyriaus patarėja, laikinai vykdanti Ukmergės skyriaus vedėjo funkcijas Kotryna Žigaitė. Ir ragino apsaugoti ne tik save, bet paskiepyti ir vaikus.

Pasak visuomenės sveikatos specialistų, skiepijimo aprėpčių mažėjimo tendencija stebima jau nuo 2010 metų. Per pandemiją ji ir toliau išliko, tad per pastaruosius dvejus metus paskiepytų vaikų skaičius šalyje dar labiau sumažėjo, o tai kelia riziką, kad „atsinaujins“ tokios ligos kaip tymai, raudonukė, difterija ir kitos.

Duomenys rodo, kad per pastaruosius kelerius metus dvejų metų amžiaus vaikų, paskiepytų tymų, epideminio parotito, raudonukės vakcinomis, Ukmergės savivaldybėje sumažėjo 6 proc.: 2019 m. buvo vakcinuota 95,11 proc. mažųjų, o 2021 m. – 88,93 proc. Tuo metu aštuonerių metų amžiaus grupėje skiepijimo apimtys tymų, epideminio parotito, raudonukės vakcina pastaruosius kelerius metus beveik nekito ir siekė 96 proc.

K. Žigaitė priminė, kad Lietuvoje naujagimiai, kūdikiai ir vaikai skiepijami pagal vaikų profilaktinių skiepijimų kalendorių nuo 14 užkrečiamųjų ligų (tuberkuliozės, difterijos, stabligės, kokliušo, poliomielito, hepatito B, pneumokokinės, meningokokinės, haemophilus influenzae B tipo infekcijų, tymų, epideminio parotito, raudonukės, žmogaus papilomos viruso, rotavirusinės infekcijos).

Be to, valstybės lėšomis rizikos grupėms priklausantys asmenys skiepijami nuo pneumokokinės infekcijos ir gripo. Tęsiamas nemokamas suaugusiųjų skiepijimas nuo difterijos ir stabligės. Dėl išsamios ir patikimos informacijos apie skiepus rekomenduojama konsultuotis su savo šeimos gydytoju, skiepijimų kabinetų specialistais.

„G. ž.“ inform.

Palikite komentarą apie straipsnį

  • Aha :
    Po prievartiniu feikiniu skiepu nuo koronos,jau ir as pradejau skeptiskai ziureti i skiepus. Anksciau kasmet skiepydavausi nuo gripo - jau pora metu nebesiskiepyju ir ateityje tikrai nesiskiepysiu. Valdzia sukompromitavo visus skiepus su savo prievartiniais skiepais nuo koronos,Galimybiu gyvuliu pasais ir kitom nesamonem. Jei skiepai nuo koronos neveikia - tai kas garantuos,kad nuo gripo ir kitu ligu veikia?

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas