Vaikai garsiai skaitė mėgiamas knygas.

Jaunimas

Šiaurės šalių literatūros savaitė subūrė siesikiečius

Rasa KULIAVAITĖ

Siesikų pagrindinės mokyklos lietuvių kalbos mokytoja

 

Kasmet tamsiausią metų mėnesį – lapkritį – Baltijos ir Šiaurės šalyse organizuojama Šiaurės šalių literatūros savaitė, kurios tikslas – susirinkti žvakių šviesoje ir kartu garsiai skaityti. Šiais metais ši graži akcija, kurioje aktyviai dalyvavo ir Siesikų pagrindinės mokyklos bibliotekininkės Onos Motiejūnienės bei lietuvių kalbos mokytojos, šių eilučių autorės, suburti mokiniai, vyko lapkričio 14–18 dienomis.

Minėtą savaitę kasryt į jaukiai įrengtą skaityklos kampelį susirinkę ikimokyklinukai bei pradinių klasių mokiniai skaitė ir aptarė šmaikščią Malin Kivelä, Martin Glaz Serup knygelę „Jei sutiktum lokį“. Bibliotekininkė mažiesiems padėjo įgyti ir geog-rafinių žinių: mokiniai mokėsi žemėlapyje rasti ir parodyti Šiaurės šalis.

5–8 klasių mokiniai ne tik garsiai skaitė šiais metais rekomenduotos, žmogaus ryšį su gamta atskleidžiančios Patrik Svensson knygos ,,Apie ungurius ir žmones. Mįslingiausios žuvies istorija“ ištraukas, bet ir savo žinias apie Šiaurės šalis pasitikrino viktorinoje ,,Meška Šiaurėje“. Atliekant interaktyvias užduotis nepralenkiama buvo aštuntokė Aistė Veselkaitė, antroji vieta atiteko septintokui Edvinui Pažūsiui, o trečioji – jo klasės draugei Laisvei Butvilavičiūtei.

Tikimės, kad jaukiai ir prasmingai šios akcijos metu kartu praleistos akimirkos paskatins mokinius aktyviau domėtis literatūros pasauliu ir daugiau skaityti.

AUTORĖS nuotr.

Palikite komentarą apie straipsnį

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas