Nuomonių telefonas

Kaip išvengti žemės mokesčio delspinigių

Loreta EŽERSKYTĖ

Redakcijai elektroninį laišką parašiusi laikraščio skaitytoja pateikė tokį klausimą: „Esu Ukmergės rajono gyventoja ir norėjau paklausti, kaip išvengti žemės mokesčio delspinigių, jei iki lapkričio 15 d. sąskaitos negavau, o mokestį reikia sumokėti iki tos dienos, be to, pensija taip pat tik mėnesio pabaigoje?“

Vilniaus apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos komunikacijos specialistė Evelina Španje-Štrimaitė atsakė, jog gyventojai Žemės mokesčio deklaracijas gali rasti prisijungę per Elektroninio deklaravimo sistemą (EDS), mokėtiną sumą taip pat galima sužinoti prisijungus prie Mano VMI.

„Tačiau jei gyventoja nesinaudoja VMI e. paslaugomis, o deklaracijos klasikiniu paštu negavo (galimai dažniausiai netiksliai nurodyta gyvenamoji vieta), ji mokėtiną žemės mokesčio sumą greičiausiai gali sužinoti telefonu (8 5) 21 91 777 (pasirinkus 4 – Žemės mokestis, mokėtina suma). Taip pat primename, kad sužinoti žemės mokesčio mokėtiną sumą galima atvykus į Vilniaus apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos klientų padalinį Ukmergėje (Kauno g. 16B, Ukmergė), kuris klientus priima pirmadieniais – antradieniais darbo valandomis. Atkreipiame dėmesį, kad apsilankymui VMI aptarnavimo padaliniuose būtina išankstinė registracija telefono numeriu (8 5) 21 91 777.

Be to, E. Španje-Štrimaitė priminė, kad finansinių sunkumų turintys mokesčių mokėtojai gali kreiptis į VMI dėl mokesčio išdėstymo dalimis sudarant mokestinės paskolos sutartį. Kiekvieno gyventojo situacija vertinama individualiai.

Palikite komentarą apie straipsnį

  • Monika :
    Aplamai keista, kai uz savo nusipirkta zeme dar reikia kosminius mokescius moketi. Juk tai mano turtas, as sumokejau pirkdama zeme. Suprasciau, jei tai butu simbolinis mokestis o ne keli simtai euru
  • Aha :
    Jei nera registruotu darbingo amziaus zmoniu,tai tas zemes mokestis neteisetas. Pensinikams,neigaliesiems berods nereikia moketi zemes mokescio - reikia rasyti prasyma savivaldybeje del atleidimo nuo mokescio. Zmones nezino savo teisiu - tuo valdzios vagys ir naudojasi.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas