Kultūra

„Ką/stingas“ – spektaklis apie aktoriaus pašaukimą, meistriškumą ir vienatvę

Šių metų XIX kamerinių teatrų ir performansų festivalio „Camera Obscura“ teatrų programą užbaigs aktoriaus Manto Vaitiekūno režisuotas spektaklis pagal jo paties parašytą pjesę „Ką/stingas“. Tai debiutinė aktoriaus pjesė, apie kurios kūrybinį sumanymą papasakojo jis pats.

„Pjesę pradėjau rašyti pirmojo karantino laikotarpiu. Kai buvo apribota aktorių veikla, ėmiausi savo senos svajonės – rašyti“, – kalbėjo M. Vatiekūnas.

Pjesės istoriją padiktavo nugirsta istorija apie prancūzų aktorę, po kurios mirties buvo rasta daug filmuotos medžiagos. Aktorė filmavo save įvairiuose amplua ir realiai nevaikščiojo į vaidmenų peržiūras. Ji tai darė savo namuose.

„Kažkuria prasme mes, aktoriai, prasidėjus pandemijai taip pat atsidūrėme panašioje situacijoje. Tapome savo kūnų ir minčių įkaitais, be galimybės būti scenoje ar filmavimo aikštelėje. Ši pjesė yra apie aktoriaus pašaukimą, meistriškumą, apie žmogaus vienatvę. Apie tai, kad aktoriui reikia publikos, reikia gyvos reakcijos. Apie tai, kad visada ir visur, jei nori gauti darbą, tu privalai būti geriausias; kad dažnu atveju jautiesi kaip prostitutė, parduodanti save klientui. Tai pokalbis su savimi pačiu, su personažais, kurie tūno aktoriaus viduje ir laukia savo progos prabilti aktoriaus lūpomis. Spektaklyje vaidina du aktoriai, bet mano tikslas statant spektaklį buvo sukurti jį taip, tarsi tai būtų vieno žmogaus istorija. Pjesė – tragikomiška, šis žanras man yra artimiausias, nes toks yra mūsų gyvenimas“, – dalijosi mintimis pjesės autorius ir režisierius.

Spektaklis užgimė Valstybiniame Vilniaus mažajame teatre, kur buvo pristatyta jo premjera. Jame vaidina Valentinas Kirejevas ir Tomas Rinkūnas.

Ukmergėje spektaklį bus galima pamatyti lapkričio 24-ąją kavinės „Aš būsiu čia“ scenoje. Pradžia – 19 valandą. Renginys nemokamas. Vietas organizatoriai kviečia rezervuoti iš anksto telefonu 8 601 77 064.

„G. ž.“ inform.

Palikite komentarą apie straipsnį

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas