Jaunimas

Darželyje „Eglutė“ sužydės pavasariniai žiedai

Jolanta VERBICKIENĖ

Vaikų lopšelio-darželio ,,Eglutė“ ikimokyklinio ugdymo mokytoja

 

Kai miestas puošiasi rožėmis, kitais žydinčiais augalais, norėjosi ir vaikų lopšelio-darželio „Eglutė“ bendruomenę nudžiuginti pražydusiais įvairiaspalviais, kvapniais pavasariniais žiedais, tulpių alėja. Šaltas pavasario vėjas dygstančiai sėklai nėra malonus, bet svogūninės gėlės jo nebijo, todėl jas galima sodinti rudenį.

Šią idėją nutarė įgyvendinti vyresniųjų amžiaus grupių ugdytiniai su tėveliais. Į talką susirinko trys grupės: „Skruzdėliukas“ su mokytoja Nijole Valiene, „Voveriukas“ su mokytoja Rita Morkūniene ir „Žirniukas“ su mokytoja, šių eilučių autore.

Sugalvota idėja tapo ilgalaikiu projektu „Svogūnėlį sodinu – darželiui gėlytę auginu 2022“. Jį įgyvendindami vaikai pažins svogūninių augalų sandarą, vegetaciją, stebės augalo, pumpuro augimą, formavimąsi, žiedo, lapo skleidimosi procesą, gėrėsis įvairiomis žiedlapių spalvomis, mėgausis tulpių kvapais, gamins iš žiedų įvairius darbelius, dovanos mamyčių dienos, kitomis progomis, skaičiuos žiedlapius, gamins herbarijus, atvirukus…

Imdamiesi darbo pirmiausia pasiskirstėme užduotimis. Tėveliai ieškojo pavasarinių gėlių svogūnėlių, mokytoja Nijolė rūpinosi indeliais, į kuriuos vaikai juos sodins, Jolanta atsivežė kokybiškos miško žemės. Prie lysvių susirinkę vyresniųjų grupių vaikai apžiūrinėjo pakeliuose esančius svogūnėlius, domėjosi, kur jų šaknys, kaip teisingai sodinti į vazonėlius su žemėmis. Paskui kasė, bėrė žemę rankomis į vazonėlius ir taip paslėpė svogūnėlius iki pavasario. Suskaičiavus paaiškėjo, kad pasodinti 225 svogūnėliai, panašiai tiek, kiek vaikų lanko mūsų įstaigą.

Vazonėliai su gėlių svogūnėliais užpildė dvi lysves. Pasidžiaugėme drauge atliktu naudingu darbu, kurio rezultato reikės palaukti. Šaltu metu, žiemą vaikai grupėse vykdys kitokias veiklas, kurių metu darys ekspermentus, bandymus, pritaikys STEAM veiklas, pieš, spalvins, dėlios, karpys, lipdys, surengs žiemos tulpių parodą ir lauks žydinčio pavasario.

Dėkojame tėveliams ir seneliams, kurie patikėjo žydinčia idėja, prisidėjo prie projekto dovanodami pavasarinių gėlių svogūnėlių.

Vaikų lopšelio-darželio „Eglutė“ nuotr.

Palikite komentarą apie straipsnį

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas