Asociatyvi nuotrauka.

Sveikata

Kokiomis dienomis gyventojams patogiausia vakcinuotis nuo COVID-19

Įsibėgėjant vakcinacijai nuo COVID-19 ligos, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) pastebi netolygų norinčiųjų pasiskiepyti srautą savaitės dienomis. Dėl to darbo savaitės pradžioje skiepijančiose gydymo įstaigose yra daugiau laisvų laikų ir vietų vakcinacijai, o savaitės pabaigoje užimtumas užauga beveik dvigubai, todėl gyventojai turi mažesnį pasirinkimą, kur ir kada skiepytis. Ministerija rekomenduoja gyventojams racionaliai planuoti dienotvarkę ir registruotis vakcinai kuo anksčiau, nelaukiant savaitės galo.

„Sveikatos priežiūros įstaigos yra informuotos apie pasikeitusią tvarką, kuri leidžia registruotis gyventojui jam patogioje įstaigoje, jei joje yra vykdomas skiepijimas. Stengdamiesi užtikrinti kuo sklandesnį vakcinacijos procesą, skatiname gyventojus iš anksto planuotis laiką vakcinai, rinktis įstaigas, galinčias skiepyti pirmoje savaitės pusėje“, – išplatintame pranešime teigia SAM Sveikatos stiprinimo skyriaus patarėja Ginreta Megelinskienė.

Anot specialistės, spalį penktadieniais buvo paskiepyta trečdalis visų mėnesio pasiskiepijusiųjų, paskutinę savaitės dieną vakcinuojasi beveik perpus daugiau nei pirmadieniais.

„Atsižvelgiant į išaugusius vakcinacijos tempus, kai rugsėjo mėnesį paskiepyta beveik 5 tūkst. gyventojų, o spalį – pradėjus skiepyti sustiprinančiąja vakcinos doze bei įsigaliojus ministro įsakymui, leidžiančiam skiepytis bet kurioje skiepijančioje gydymo įstaigoje, iš viso pasiskiepijo daugiau nei 15 tūkstančių“, – sako G. Megelinskienė.

Vertinant vakcinacijos tempus pagal gyventojų skaičių savivaldybėse, didžiausios paskiepytų asmenų aprėptys spalio mėn. pastebimos Jurbarko, Palangos, Alytaus m., Vilniaus m. ir Jonavos r. savivaldybėse, mažiausios – Širvintų r., Kalvarijos, Rietavo, Šalčininkų r. ir Šilutės r. savivaldybėse. Naujausiais duomenimis, vietų vakcinacijai, registruojantis internetu, yra 32 savivaldybėse.

„Atkreipiame visų gyventojų dėmesį, kad registracija vakcinacijai numeriu 1808 Lietuvoje jau nebevykdoma. Užsiregistruoti sustiprinamajai vakcinos nuo COVID-19 dozei galima dviem būdais: internetu – internetinėje svetainėje koronastop.lt , prisijungus per elektroninius valdžios vartus, pasirinkus skiepijimo vietą ir laiką, arba telefonu kreipiantis į savo arba kitą gydymo įstaigą, kurioje pageidaujama skiepytis“, – pabrėžia G. Megelinskienė.

Internetu užregistruoti galima ir kitą asmenį, pavyzdžiui, šeimos narį, – tokiu atveju prisijungus savo vardu reikės įvesti registruojamo paciento asmens kodą.

Primenama, jog pradėjus antrąjį vakcinacijos adaptuotomis vakcinomis etapą, 18-os metų sulaukę ir vyresni šalies gyventojai gali pasiskiepyti antrąja sustiprinančiąja COVID-19 vakcinos doze. Iki tol tokią galimybę turėjo tik rizikos grupių asmenys.

Šiuo metu ketvirtąja doze paskiepyti 18 118 tūkst. gyventojai, iš jų 64,63 proc. – 65 m. amžiaus ir vyresni, o 80 m. amžiaus ir vyresni sudaro 20,29 proc. sustiprinančiąja doze paskiepytųjų gyventojų.

Kaip skelbia oficialios statistikos portalas, Ukmergės rajono savivaldybėje vakcina nuo koronaviruso iš viso pasiskiepijo 67,2 proc. gyventojų. Pilnai vakcinuota 10 692 žmonės (31,5 proc.), dalinai – 1 101 (3 proc.).

Rizikos grupėms priklausantiems asmenims rekomenduojama pasiskiepyti ne tik nuo COVID-19, bet ir nuo gripo bei pneumokokinės infekcijos. Tą galima padaryti vienu metu.

Skiepijimui šeimos gydytojo siuntimas nereikalingas, tačiau dėl skiepų rekomenduojama individualiai pasitarti su savo šeimos gydytoju. Taip pat, norint pasikonsultuoti, galima kreiptis į Nacionalinį visuomenės sveikatos centrą prie SAM bendruoju konsultacijų numeriu (8 5) 264 96 76.

„G. ž.“ inform.

Palikite komentarą apie straipsnį

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas