Asociatyvi nuotrauka.

Sveikata

Karščiavimo numalšinimui – ne vien vaistai

Karščiavimas – tai simptomas, su kuriuo yra tekę susidurti kone kiekvienam. Pakilus temperatūrai gali atsirasti noras kuo greičiau namų vaistinėlėje ieškoti vaistų nuo karščiavimo, tačiau farmacininkė Jelena Deksnienė pataria neskubėti ir primena, kad vaistais malšinti temperatūrą patartina tik nuo 38 laipsnių. Ji dalinasi praktiniais patarimais, kaip iki tol gintis nuo karščiavimo.

Drėgni kompresai

Užklupus karščiavimui dauguma be reikalo pamiršta drėgnus ir vėsius kompresus, pastebi farmacininkė J. Deksnienė. Ji pataria tokius kompresus palaikyti ant kaktos, pažasčių, riešų ir blauzdų – tai padės greičiau sumažinti kūno temperatūrą.

Prausimasis su kempine

„Ši procedūra naudinga esant aukštai temperatūrai – 38,6-39 laipsnių. Sudrėkinę kempinę gerai ją išgręžkite ir nuprauskite kaktą, pažastis, riešus ir blauzdas. Per 3–4 procedūros pakartojimų temperatūra visada nukrenta maždaug 2 laipsniais. Vėliau ji vėl pakils, tačiau tai puiki pagalba tokiu atveju, jeigu vaistai buvo ne per seniausiai suvartoti, o temperatūra vėl aukšta“, – pasakoja vaistininkė.

Gliukozės tirpalas

Vaistininkė pataria, kad karščiuojant labai svarbu gerti pakankamai skysčių, kadangi daugiau jų išprakaituojama. Anot jos, galima gerti saldintą arbatą, nes karščiuojančiam kūnui reikia energijos. Papildoma energija reikalinga dėl to, kad šaltkrėčio metu dažnėja kvėpavimas, greitėja širdies darbas, o ir raumenys nelieka be darbo.

Palaikykite vėsumą

Kai artimasis serga, gali norėtis jį šiltai aprengti ir apkamšyti su antklode, šypsosi vaistininkė. Tačiau ji pataria to nedaryti. Anot jos, karščiuojant reikėtų elgtis priešingai – rinktis plonesnius drabužius ir lengvesnę patalynę, taip pat nepamiršti reguliariai vėdinti kambarių. Tai padės lengviau „pernešti“ pakilusią temperatūrą.

Poilsis

„Visgi geriausias vaistas nuo karščiavimo – poilsis. Pakilus temperatūrai rekomenduojama tiesiog pailsėti ir pakankamai išsimiegoti. Taip jūsų kūnas gaus didesnį kiekį energijos, kurį galės paskirti kovai su tokiomis ligomis kaip peršalimas, gripas ar koronavirusas. Kartais šios ligos gali mums priminti apie rūpestį sau, tad vietoje vaistų pasinaudokite galimybe leisti sau sustoti“, – patarimais dalijasi farmacininkė.

„G. ž.“ inform.

Palikite komentarą apie straipsnį

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas