Spektaklis apie atliekų rūšiavimą subūrė vaikus iš įvairių lopšelių-darželių bei mokyklų.

Jaunimas

Po miško „maudynių“ – pamokantis spektaklis

Jolanta VERBICKIENĖ

Ikimokyklinio ugdymo mokytoja

 

Įsisiūbavęs spalvotas rudenėlis paskatino lopšelio-darželio ,,Eglutė“ ugdytinius aplankyti rudenėjantį mišką. Trijų vyresniųjų grupių vaikai su savo mokytojomis surengė gamtos ekskursiją į mišką, esantį šalia „Šilo“ progimnazijos. Vėliau visi stebėjo pamokantį spektaklį.

Vaikštinėjant miške ugdytiniams daug džiaugsmo suteikė aptikti radiniai – nukritę lapai, besidraikantys voratinkliai, augantys grybai, pastebėtas miegantis vabalas… Miško takelis, kuriuo visi keliavome, tapo ir judrių užsiėmimų vieta: vyko bėgimo varžybos, įvairiausi pažintiniai žaidimai. Iškylos metu vaikai pasitikrino savo žinias apie miške augančius medžius, jų rūšis, lietė lapus, spyglius, kamienų paviršių, atrado šaknis, užuodė rudens miško kvapą, apkabino medį, klausėsi tylos. Kalbėjomės ir apie tvarką gamtoje, kaip svarbu miške nepalikti šiukšlių.

Miškas vaikus sužavėjo ir išlaisvino, nuteikė kūrybiškai, kiekvienas rado objektą stebėjimams, tyrinėjimams. Grynas oras ir judėjimas yra vienas iš pagrindinių veiksnių, lemiančių mažųjų fizinę, emocinę, psichinę sveikatą, gerą imunitetą. Laikas, praleistas gamtoje, tapo savotiškomis miško „maudynėmis“, kurių metu įkvėpėme geros energijos, nestokojome draugiškos nuotaikos, šypsenų.

Po apsilankymo miške vykome į „Šilo“ progimnaziją, kur stebėjome spektaklį ,,Kontis ir Tvarkius“. Spektaklis apie atliekų rūšiavimą subūrė vaikus iš įvairių lopšelių-darželių bei mokyklų. Aktoriai įtikinamai parodė, kas atsitinka, jei nesirūpini gamta, neteisingai rūšiuoji išmetamas šiukšles. Ugdytiniai suprato, kad norint išsaugoti gamtą, miškus kitoms kartoms, svarbus ekologiškas žmonių elgesys.

Vaikai aplankė rudenėjantį mišką.

Palikite komentarą apie straipsnį

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas