Asociatyvi nuotrauka.

Sveikata

Pasiskiepyti nuo COVID-19 galima bet kurioje gydymo įstaigoje

Siekiant vakcinavimo procesą padaryti kuo prieinamesnį žmonėms, jau įsigaliojo sveikatos apsaugos ministro įsakymas, numatantis, kad gyventojai gali nemokamai vakcinuotis nuo COVID-19 bet kurioje gydymo įstaigoje, kur yra vykdomas skiepijimas, nepriklausomai nuo to, kokioje gydymo įstaigoje jie registruoti.

„Gavome signalų, kad dalis gyventojų patiria nepatogumų, nes gali vakcinuotis tik toje gydymo įstaigoje, kur yra registruoti. Įsigaliojus pakeitimams, dabar visiems norintiems pasiskiepyti sudaroma galimybė tai padaryti ten, kur jiems patogiausia. Tikimės, kad šie pakeitimai paskatins daugiau gyventojų apsisaugoti nuo infekcijos. Tai reiškia, kad, norėdamas pasiskiepyti ir neradęs vietos vakcinacijai savo gydymo įstaigoje, asmuo gali registruotis ir tai atlikti kitoje įstaigoje“, – sako sveikatos apsaugos viceministrė Aušra Motiejūnienė Bilotienė.

SAM šiuo metu aktyviai informuoja gydymo įstaigas apie pasikeitusią tvarką, rengiami susitikimai su savivaldybėmis ir asmens sveikatos priežiūros įstaigomis. Vakcinuojančioms gydymo įstaigoms, neatsižvelgiant į tai, ar asmuo, kuriam ši paslauga buvo suteikta, yra registruotas šios gydymo įstaigos pacientas ar ne, numatyti skatinamieji priedai.

Ministerija, siekdama dar labiau didinti vakcinacijos prieinamumą, taip pat ragina skiepijančias įstaigas aktyviau informuoti savo pacientus apie vakcinacijos tvarką ir kokioms dienoms galima registruotis.

Anot ministerijos, rudens orai sudaro palankią terpę viršutinių kvėpavimo takų infekcijų plitimui, todėl gyventojai raginami pasirūpinti savo sveikata ir pasiskiepyti nuo COVID-19 ligos.

Jau paskiepytiems gyventojams rekomenduojama sustiprinti imunitetą dar viena vakcinos doze, jeigu po paskutinio skiepo ar persirgimo COVID-19 liga praėjo atitinkamas laikas, skelbia SAM.

Vieno vizito metu galima pasiskiepyti nuo trijų infekcinių ligų: COVID-19 ligos, gripo ir pneumokokinės infekcijos.

„G. ž.“ inform.

Palikite komentarą apie straipsnį

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas