Asociatyvi nuotrauka.

Įvairūs

Kaip nustatyti, ar nuotrauka padaryta kokybiškai?

Šiais laikais kiekvienas gali paimti fotoaparatą ir teigti, kad yra profesionalas. Fotografija iš tiesų yra subjektyvi, tačiau kai kurios klaidos nėra pateisinamos. Šiame straipsnyje aptarsime kelis svarbiausius aspektus, pagal kuriuos galite nustatyti, ar nuotrauka yra kokybiška, ar ne.

Ar vaizdas sufokusuotas?

Tai lyg ir nesudėtinga, tiesa? Tačiau pasitaiko atvejų, kai fotografai savo klientams pateikia neryškias nuotraukas! Ieškodami fotografo, turėtumėte patikrinti, ar jo nuotraukos yra ryškios ir sufokusuotos.  Ar aiškiai matote nuotraukoje esantį (-čius) objektą (-us) ir (arba) asmenį (-is)? O gal jums skauda akis, nes objektas yra neryškus?

Ar objektas tinkamai apšviestas?

Apšvietimas yra vienas svarbiausių elementų, kuriant nuotrauką. Patyręs profesionalas žinos, kaip tinkamai nustatyti spalvų balansą ir ekspoziciją, esant bet kokiam apšvietimui. Žiūrovui bus pateiktos sodrių spalvų ir tinkamai eksponuotos detalės, kad jas būtų galima aiškiai matyti. Tad žiūrėdami fotografo portfolio paklauskite savęs;

 • Ar vaizdas pakankamai ryškus ir lengvai peržiūrimas?
 • Ar vaizdas atrodo plokščias, ar gyvas?
 • Ar nuotraukoje matomi natūralūs odos tonai, ar visi atrodo oranžiniai?

Tinkamas nuotraukos kadravimas

Kadravimas neretai painiojamas su kompozicija, nors kadravimas yra nuotraukos iškirpimas. Štai, kaip turėtų atrodyti tinkamas kadravimas:

 • fotografuojant vidutinio dydžio kadrus, būtina apkarpyti objektus taškuose, kurie išlygina jų išvaizdą. Kitaip tariant, reikia apkarpyti objektus tokiose vietose, kuriose jų kūnai atrodo lieknesni, o ne platesni;
 • turi būti rasta geresnė objekto pusė, kad gautųsi kuo labiau liaupsinančios nuotraukos. Kai nustatoma pusė, neturi matytis jokių trūkumų;
 • svarbu, kad nebūtų apkarpyta per daug. Per didelis apkarpymas neišvengiamai pablogins vaizdo kokybę, ypač jei iš stipriai apkarpyto vaizdo bandoma daryti didelius spaudinius.

Pasitaiko atvejų, kai klientai reikalauja konkrečių apkarpymų, ir tokiais atvejais fotografai turi laikytis jų reikalavimų. Tačiau net ir tokioje situacijoje dažniausiai lieka bent šiek tiek laisvės apkarpyti, kaip atrodo tinkama.

Asociatyvi nuotrauka

Fotografijų kritikos kontrolinis sąrašas

Šis kontrolinis sąrašas padės nagrinėjant tiek savo, tiek kitų darbus. Jeigu norisi pamatyti, kaip atrodo profesionalūs darbai, puikus pavyzdys yra e.Content.Store nuotraukos (https://econtent.store/produktu-fotografija/).

 • Ketinimas. Ar bet kuris žiūrovas, pažvelgęs į nuotrauką, gali suprasti, kas turima omenyje?
 • Emocinis poveikis. Ar šią nuotrauką galima apibūdinti žodžiais, reiškiančiais emocijas, pavyzdžiui, ramybę, pyktį, įniršį, džiaugsmą ar liūdesį?
 • Interesų centras. Ar komponuojant nuotraukas sėkmingai nukreipiamas žiūrovo dėmesys į konkretų tašką?
 • Kompozicija. Ar nuosekliai naudojama, pavyzdžiui, auksinio pjūvio taisyklę?
 • Gylio iliuzija. Ar pasinaudojama įrėminimu, pusiausvyra, kontrastu ir kitomis meno koncepcijomis, kad vaizdas tarsi iššoktų iš ekrano, ar jis atrodo plokščias ir negyvas?
 • Objekto ir fono kontrastas. Fotografuoti juodaplaukio žmogaus portretą juodame fone paprastai nėra gera idėja. Ar objektas išsiskiria iš fono?
 • Asmeninis stilius. Anselis Adamsas garsėjo itin didele gylio iliuzija ir labai aštriu visų plokštumų fokusavimu. Jimas Zuckermanas žinomas dėl ryškių spalvų ir supaprastintų objektų natūralioje aplinkoje. Kaip kiti apibūdintų šios nuotraukos stilių?
 • Atrankinis fokusavimas. Ar pasirenkama, kur žiūrovas žiūrės? Jei fonas toks pat ryškus kaip ir pirmas planas, viskas gali tapti vizualiai labai painu.
 • Ekspozicija. Ar kontroliuojama šviesa? Ar galima įžvelgti detalių šešėliuose?
 • Istorijos pasakojimas. Ar nuotraukoje jaučiamas judėjimas, ar ji tiesiog stovi vietoje? Ar vaizdas palieka ką nors vaizduotei, ar tik konstatuoja tai, kas yra? Jei vaizdas nepasakoja istorijos, nėra priežasties į jį žiūrėti antrą kartą. Į puikias nuotraukas norisi pažvelgti dar ir dar kartą.

Reklama

Palikite komentarą apie straipsnį

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas