Asociatyvi nuotrauka.

Sveikata

Apie organų donorystę ir transplantaciją

Kasmet spalio antrąjį šeštadienį, siekiant informuoti žmones apie donorystės tikslus, minima Pasaulinė organų donorystės ir transplantacijos diena. Organo transplantacija – tai gydymo būdas, kai joks kitas metodas nebepadeda beviltiškam ligoniui pasveikti. Kai kuriems – tai galimybė išsilaisvinti iš varginančių ir būtinų gydymo procedūrų, kitiems – tai vienintelė viltis toliau gyventi. Dėka organų donorystės vieno žmogaus netektis gali suteikti naują viltį net 7 ligos išvargintiems pacientams.

Spalio 12-ąją visuomenės sveikatos specialistė Vida Peldžienė Antano Smetonos gimnazijos I–III klasių mokiniams organizavo susitikimą su Nacionalinio transplantacijos biuro specialistėmis Laura Bilinskyte ir Kotryna Čaikauskaite. Jos skaitė paskaitą, kurioje gimnazistus supažindino su organų donorystės ir transplantacijos procesu, rezultatais, teisine baze – reglamentuojančia proceso veiklą, paneigė mitus apie donorystę, papasakojo keletą sėkmės istorijų.

Pamoka buvo ne tik įtraukianti, bet ir verčianti susimąstyti apie amžinąsias vertybes, gyvenimo trapumą, fizinį ir dvasinį skausmą, kančios svorį beviltiškoje situacijoje, kai serga artimas žmogus arba mažas vaikas, ir koks tai jausmas, kai atsiduriama tarp gyvybės ir mirties.

Ukmergės visuomenės sveikatos biuro informacija

Palikite komentarą apie straipsnį

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas