Asociatyvi nuotrauka.

Sveikata

Patarė, kokius vitaminus vartoti

Augant naujai susirgimų koronavirusu bangai vaistinėse vis dažniau apsilanko tiek ieškantys apsaugos priemonių nuo COVID-19 infekcijos, tiek pirmuosius peršalimo simptomus pajutę žmonės.

Vaistininkė Elvyra Ramaškienė pasakoja, kad greitieji testai, apsauginės kaukės ir respiratoriai – tai priemonės, dėl kurių šiuo metu dažniausiai į vaistininkus kreipiasi klientai. Taip pat sulaukiama vis daugiau peršalimo simptomus jaučiančių žmonių.

Vaistininkė primena, kad šiuo laikotarpiu svarbu stiprinti savo imunitetą, o ypač rekomenduojama vartoti vitaminus C, D ir cinką. Anot jos, šie vitaminai padeda sutrumpinti COVID-19 trukmę bei greičiau atsigauti po ligos.

„Vitaminas C kone visiems puikiai žinomas kaip pagalbininkas norint palaikyti normalią imuninės sistemos veiklą. Tai galioja ir susirgus koronavirusu, nes organizmo reakcija į šią ligą nemažai priklausys ir nuo mūsų imuninės sistemos. Kuo ši stipresnė, tuo galimai lengviau prasirgsite. Be to, reguliariai vartojamas vitaminas C gali sutrumpinti peršalimo simptomų trukmę“, – pasakoja vaistininkė.

Pastaraisiais metais vis garsiau kalbama apie vitaminą D, kaip veiksmingą prevencinę priemonę norint išvengti susirgimo sunkia COVID-19 forma. Vaistininkė priduria, kad vitaminas D yra viena svarbiausių maistinių medžiagų palaikant imuninę sistemą. Jis ne tik padeda sumažinti gripo ar peršalimo riziką, bet ir gali paveikti koronaviruso ligos eigą teigiama linkme, sumažinti susirgimo sunkia forma riziką.

„Cinkas turbūt daugumai geriau pažįstamas kaip grožio vitaminas, atsakingas už normalią nagų, plaukų, odos ir kaulų būklę. Tačiau iš tiesų jis labai gelbsti ir palaikant normalią imuninę sistemą, todėl jį galima vadinti natūralia apsaugos priemone nuo tokių ligų, kaip peršalimas, gripas ar net koronavirusas. Reguliariai vartojamas cinkas taip pat gali padėti sumažinti infekcijų dažnumą“, – teigia farmacininkė.

„G. ž.“ inform.

Palikite komentarą apie straipsnį

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas