Įvairūs

Automobilio oro filtrų keitimas

Kaip yra žinoma, tam kad degtų ugnis yra reikalingas deguonis, arba tiesiog grynas oras, kuriame šio cheminio elemento yra maždaug penktadalis. Tai galioja ir automobilių varikliams, kurių veikimo principas yra pagrįstas viduje vykstančiu degimo procesu. Dega jame kuro ir oro mišinys ir varikliai yra konstruojami taip, kad užtikrintų reikiamą abiejų komponentų santykį. Paprastuose varikliuose oras yra tiesiog natūraliai įsiurbiamas į variklio vidų, o aukšto slėgio ir turbininiuose modeliuose tiekimas vyksta priverstiniu būdu, kas leidžia į variklį paduoti didesnį kiekį oro ir sudeginti daugiau kuro.

Bet kuriuo atveju, tam, kad kartu su paduodamu iš lauko oru, į variklį nepatektų jokie nešvarumai (dulkės, purvas ar drėgmė), galintys sutrikdyti jo veiklą, svarbu užtikrinti kokybišką filtravimą. Būtent šiam tikslui ir naudojami oro filtrai – nedideli, tačiau labai svarbūs automobilių elementai. Jie ne tik apsaugo variklį nuo nešvarumų bet ir daro tai nemažindami paduodamo oro srauto. Suprantama, kad su laiku bet kuris filtras turi būti pakeistas, nes dėl jame sulaikomų nešvarumų negali tinkamai atlikti savo užduoties, o tai savo ruožtu gali tapti šių neigiamų pasekmių priežastimi:

  • Sumažėjus į variklį paduodamo oro kiekiui, jo nepakaks efektyviam kuro degimui. Kai kuriuose automobiliuose tai lems didesnes kuro sąnaudas, tačiau modernesniuose modeliuose su lambda-zondais, gali sumažėti variklio galingumas.
  • Auga rizika, jog filtras gali neatlaikyti ir plyšti. Tai vienas iš dažniausiu atveju, kurių metu, į variklį gali patekti abrazyvinės dalelės, kurios neigiamai paveiks jo tarnavimo laiką.
  • Greitėja variklio dalių susidėvėjimas. Pirmiausia tai liečia žvakes, katalizatorius ir suodžių filtrus. Tai vyksta dėl apnašų, kurios formuojasi dėl nepilnai sudegančio kuro.
  • Galimos ir kitos pasekmės, tokios kaip nesudegusių degalų susimaišymas su variklio alyva, deguonies daviklio gedimai, žvakių sudrėkimas. Visų šių dalių kaina yra gerokai aukštesnė nei oro filtro, tad geriau nepamiršti apie pastarojo keitimą.

Atejus laikui, svarbu išsirinkti ir kokybišką filtrą, nes tai gali užtikrinti ilgesnį tarnavimo laiką, kokybiškesnį filtravimą ir didesnes garantijas. Tokius filtrus ir kitas reikalingas jūsų automobiliui dalis rasite šioje nuorodoje  https://www.signeda.lt/filtrai-c3124/oro-filtrai-c3128/oro-filtras-c3130   

Reklama

Palikite komentarą apie straipsnį

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas